Віце-президент США Джозеф Байден назвав неприпустимим затягування виконання Мінських угод.
"Ми сказали все, що подальше затягування неможливо", - заявив Байден, виступаючи з трибуни Верховної Ради.
Байден сказав, що російські військові повинні покинути територію Донбасу і "повернутися додому", а Україна повинна відновити контроль над ділянкою українсько-російського кордону.
"Україна має свої зобов'язання, які включають надання амністії особам, які не вчинили тяжких злочинів, що передбачають вищу міру покарання, а також децентралізація управління на Донбасі", - розповів Байден.
Він також підкреслив, що в рамках створення умов для проведення виборів на Донбасі повинен бути забезпечений доступ для українських ЗМІ, а українські політичні партії повинні мати право конкурувати на виборах.
Крім того, віце-президент США зазначив, що має бути забезпечена повна і безперешкодна робота міжнародних спостерігачів ОБСЄ за виборами, а переселенці з Донбасу, які живуть у різних регіонах України, повинні мати право брати участь у виборах.
Крім того, Байден підкреслив, що вся зброя має бути вилучена і передана під контроль ОБСЄ.
"Якщо це відбудеться, якщо Росія виконає свою частину зобов'язань, то тоді ви повинні виконати свої зобов'язання, тому що це може забезпечити вам рішення конфлікту і встановлення суверенітету території", - сказав Байден.
Мінські угоди були підписані 12 лютого 2015 року за підсумками переговорів лідерів України, Росії, Франції та Німеччини. Документ передбачає припинення вогню і надання Донбасу особливого статусу.
На початку вересня 2015 року президент України Петро Порошенко виключив продовження виконання Мінських угод на 2016 рік. "Ні, всі повинні виконати зобов'язання у 2015 році, тому що Україна вже заплатила велику ціну за невиконання Мінських угод", - сказав він.
За даними вересневого опитування КМІС, лише 26,9% українців вірять, що виконання мінських домовленостей дозволить встановити мир на Донбасі, не вірять - 60,7%, не визначилися зі своєю думкою - 12,3%. Майже дві третини (63,5%) жителів України згодні з твердженням, що "керівництво Росії не буде сприяти повного виконання мінських домовленостей", не погоджуються - 17,4%.