UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден взяв участь у саміті лідерів країн Перської затоки та арабських держав

Схоже, що вирішити головну проблему — збільшення постачання нафти та зниження цін на неї — йому поки що не вдалося.

Сполучені Штати нікуди не йдуть. Вони інвестують у побудову позитивного майбутнього регіону. Про це заявив президент США Джо Байден, виступаючи на відкритті саміту лідерів країн Перської затоки, а також Єгипту, Йорданії та Іраку.

За його словами, свобода преси та демократичні права можуть призвести до різкої критики, але здатність говорити відкрито та вільно обмінюватися ідеями — ось що рухає інноваціями, повідомляє "Голос Америки".

"Підзвітні установи, вільні від корупції, які діють прозоро і дотримуються верховенства закону, - найкращий спосіб забезпечити зростання, реагувати на потреби людей і, як я вважаю, забезпечувати справедливість", - сказав Байден.

Глава Білого дому приїхав до Саудівської Аравії, сподіваючись укласти угоду на постачання нафти, щоб допомогти знизити ціни на бензин, які довели інфляцію в США до більш ніж 40-річного максимуму і сприяли зниженню президентського рейтингу.

Читайте також: За минулі 12 місяців вартість пального в США зросла на 62%.

Незважаючи на те, що щодо нафти американський лідер залишає регіон із порожніми руками, не отримавши від близькосхідних нафтовидобувників конкретних обіцянок, Байден сподівається, що його дипломатичні зусилля тут підштовхнуть групу ОПЕК+ до збільшення видобутку нафти, коли вони зустрінуться 3 серпня.

"Я з нетерпінням чекаю на можливість побачити, що відбудеться в найближчі місяці", - сказав Байден.

Під час своєї першої поїздки на Близький Схід як президент Байден зосередився на суботньому саміті за участю шести держав Перської затоки плюс Єгипту, Йорданії та Іраку. До цього він також зустрівся з наслідним принцом Саудівської Аравії Мохаммедом бін Салманом.

Той факт, що президент напередодні вітав спадкоємця, викликав критику в Сполучених Штатах через численні порушення прав людини в саудівській монархії, насамперед через жорстоке вбивство журналіста Washington Post і критика влади Саудівської Аравії Джамаля Хашоггі. Американські розвідслужби дійшли висновку, що за вбивством стоїть наслідний принц Мохаммед, але сам він це заперечує.

Відносини між Єгиптом і Сполученими Штатами також були непростими в перші місяці президентства Байдена на тлі розбіжностей щодо дотримання прав людини, перш ніж зусилля Єгипту щодо посередництва у припиненні вогню в Газі у травні 2021 року призвели до відновлення взаємодії.