UA / RU
Підтримати ZN.ua

Азербайджан закрив в'їзд семи українським журналістам і комунальникові з Донецька

За відвідування Нагірного Карабаху Азербайджану оголосив персонами нон грата 335 осіб, серед яких вісім громадян України - сім журналістів і один комунальник з Донецька.

МЗС Азербайджану оприлюднив список людей, які відтепер будуть вважатися персонами нон грата - всього в документі 335 прізвищ. На думку азербайджанського зовнішньополітичного відомства, всі фігуранти списку здійснювали незаконні візити в Нагорний Карабах (територію, яку офіційний Баку вважає окупованою).

Більшість фігурантів списку - громадяни Росії. Там значаться російські депутати Олексій Митрофанов, Олег Похолков, Максим Міщенко, директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін. Також у списку згадані члени Національної асамблеї Франції Франсуа Рошблан, Жорж Colombier і Валері Бойєр, а також член Палати лордів Великобританії баронеса Керолайн Кокс.

- Монсеррат Кабальє оголошена персоною нон ґрата в Азербайджані

Є і більш відомі імена - іспанська оперна співачка Монсеррат Кабальє, італійський співак Аль Бано, батько Філіпа Кіркорова Бедрос Кіркоров і ряд інших відомих персон.

У списку є українці. Це журналісти Ганна Мамонова, Варвара Жлутенко, Надія Базева, Володимир Кравченко, Ірина Ковальчук, Олег Кулик, Олександр Волощук і співробітник донецьких комунальних служб Сергій Богачов.

Як підкреслив офіційний представник МЗС Азербайджану Ельман Абдуллаєв, дані особи, що незаконно відвідали окуповані території республіки, є персонами нон ґрата в Азербайджані, та їм відмовлено у в'їзді до країни. Він зазначив, що подібні дії стосовно вищезгаданих осіб пов'язані з тим, що вони порушили закон про державний кордон АР, виявивши таким чином неповагу до територіальної цілісності і суверенітету Азербайджану.

Азербайджан вважає незаконними будь-які візити іноземців в Нагірний Карабах, не узгоджені з Баку.

Територія Нагірного Карабаху є причиною напруженості в двосторонніх відносинах між Азербайджаном і Вірменією. Нагірний Карабах в радянські часи входив до складу Азербайджанської РСР. Наприкінці 1980-х років там розгорнувся рух місцевих вірмен за возз'єднання з Вірменією, а в 1991 році регіон проголосив незалежність. Азербайджанська влада спробувала повернути його силою, але зазнала невдачі. Нагірно-Карабахська республіка зберігає де-факто незалежність від Азербайджану, проте на міжнародному рівні її статус не визнано. !zn

Читайте також:

Президент Азербайджану закликав армію бути готовою до війни за Карабах

Вірменія посилює охорону на кордоні з Азербайджаном

Азербайджан готується до війни з Вірменією за Нагірний Карабах

Україна помилково вислала громадянина Вірменії до Азербайджану