UA / RU
Підтримати ZN.ua

Австрія закликає кардинально переглянути європейську політику сусідства

Австрійський міністр закордонних справ Себастьян Курц на саміті в Ризі розкритикував ініціативу ЄС, засумнівавшись в її ефективності

Австрія вимагає перегляду Європейської політики сусідства і ставить під сумнів ефективність 3. Про це заявив міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц під час зустрічі зі своїми колегами з країн-членів ЄС в Ризі.

"На даний момент ми не тільки на сході, але й на півдні ЄС переживаємо дуже багато нестабільності", - зазначив міністр. На його думку, на тлі конфлікту в Україні, Сирії і Лівії повинен з'явитися питання, "Східне партнерство у тому вигляді, в якому його задумували, чи діє взагалі".

Курц переконаний, що метою оновленої європейської політики сусідства має стати створення світу і стабільності, "а не нових розділових ліній в Європі".

Керівник австрійського дипломатичного відомства виступив також за залучення "сусідів наших сусідів" до переговорів. За його словами, необхідно припинити практику, коли політика ЄС стає "пробою на міцність для таких країн, як Україна, Грузія і Молдова".

Читайте також: ЄС розділився у питанні посилення санкцій проти Росії - ЗМІ

Європейська політика сусідства (ЄПС) спрямована на поглиблення політичних та економічних відносин з країнами-сусідами Євросоюзу. Східне партнерство - зовнішньополітична ініціатива ЄС, поширюється на 28 держав-членів Євросоюзу і шість східноєвропейських сусідів ЄС - Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову і Україну.

В останній раз перегляд ЄПС проводився в 2011 році. До потреби намітити нові пріоритети Брюссель спонукали "все більш агресивна зовнішня політика Росії", а також конфлікт на сході України. Повна переоцінка проведена протягом першого року дії мандата оновленої команди голови Єврокомісії Жан-Клода Юнкера.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могерини, а також комісар ЄС з питань розширення і політики добросусідства Йоханнес Хан 4 березня повідомили, що запустили серію консультацій з питання про майбутнє ЄПС. В ході дискусій, зокрема, проведено всебічний огляд принципів, на яких ця політика ґрунтується, а також її рамок і використовуваних інструментів.

За словами Могерини, в числі основних викликів, які стоять перед Брюсселем - економічні проблеми, міграція і загрози безпеці. "Нам потрібна сильна політика, щоб реагувати на ці питання", - підкреслила глава європейської дипломатії. "В інтересах ЄС - сприяти миру, стабільності і процвітання у своїх меж", - у свою чергу зазначив Хан.