Син міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександр володіє великою квартирою практично в центрі Києва і двома підземними паркінгами.
За даними Єдиного реєстру нерухомого майна, у Авакова-молодшого є квартира в районі станції метро "Олімпійська" площею 375,2 квадратних метрів з місцями у підземному паркінгу.
Як стало відомо виданню "Слово і Діло", власником елітної нерухомості син глави МВС став у травні 2014 року.
Наголошується, що елітний житловий комплекс "Альпійське містечко", де живе Олександр Аваков, був побудований у 2011 році і розташований на вулиці Протасів Яр. Територія комплексу охороняється, ліфт спускається прямо до підземного паркінгу, тут є свій фітнес-центр, а з вікон відкривається панорамний вид на центр столиці.
Як повідомляє видання, середня ціна квадратного метру в цьому будинку становить 2,9 тисячі доларів для приміщення з ремонтом та 1,6 тисячі доларів відразу після будівництва. Квартира Олександра Авакова з ремонтом коштує приблизно 1,1 мільйон доларів, зазначають журналісти "Слова і Діла".
Як відомо, Аваков-молодший не є державним службовцем.
Нагадаємо, 31 жовтня детективи НАБУ прийшли з обшуком до сина голови МВС Арсена Авакова Олександра.
Пізніше в Національному антикорупційному бюро України уточнили, що обшуки проводилися в рамках розслідування розкрадань при закупівлі рюкзаків МВС у 2015 році. Проведення обшуків в будинку Олександра Авакова намагалися перешкодити невідомі люди, які заблокували виходи, а також поліція, що оточила нібито "заміновану" будівлю.
Пізніше в рамках цієї справи було затримано сина Авакова Олександра, екс-заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Чеботаря, а також підприємця Володимира Литвина. Усім трьом повідомили про підозру.
У Бюро наполягають на тому, що закупівля рюкзаків за завищеними цінами завдала державі збитків на суму 14 млн гривень, відповідне правопорушення кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. У Міністерстві внутрішніх справ вважають дії детективів НАБУ політичними, а не юридично обґрунтованими.