Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков не виключив надання окремим категоріям громадян права на володіння короткоствольною нарізною зброєю.
"Моя позиція: доступ до автоматичного нарізної вогнепальної зброї повинен бути тільки у державних структур. Доступ приватних осіб до такої зброї повинен бути заборонений. Вогнепальні бойові пістолети. Тут вважаю можливим до впровадження право на володіння і носіння короткоствольної бойової нарізної зброї для цивільних осіб з низкою жорстких обмежень. Необхідно виділити категорію цивільних осіб, яким може бути дозволено володіння бойовими пістолетами. Жорсткий соціальний і медичний контроль", – написав глава МВС на своїй сторінці в Facebook ввечері у неділю, 29 січня.
На його думку, на право володіти пістолетами можуть розраховувати особи, які служили в державних військових і воєнізованих структурах, які не мали стягнень, пройшли курс поводження зі зброєю nf психологічні тести.
При цьому Аваков вважає, що право на володіння зброєю не повинно передбачати права на його застосування "на розсуд власника".
"Все це має бути чітко прописано відповідним законом, який необхідно прийняти в парламенті. Тема дуже чутлива і неоднозначна. Потребує виваженої та мудрої позиції законодавців, особливо з урахуванням різних інцидентів останнього часу в усьому світі", – резюмував голова МВС.
Аваков також повідомив, що на посаді міністра внутрішніх справ роздав 1332 одиниці нагородної зброї співробітникам МВС і СБУ, військовослужбовцем Нацгвардії та ЗСУ, волонтерам, народним депутатам, прокурорам, міністрам, співробітникам Адміністрації президента, РНБО, спортсменам, артистам і журналістам.
Згідно позиції МВС, підставою для нагородження цивільних осіб зброєю є "особливі заслуги у захисті конституційних прав і свобод людини і громадянина, зразкове виконання службового та громадянського обов'язку, виявлені при цьому честь і доблесть". Обсяг заслуг визначається міністром на власний розсуд.
Як писало DT.UA Україна - єдина в Європі держава, в якій досі не вирішено питання законної продажу й носіння вогнепальної зброї. При цьому швейцарський збройовий проект Small Arms Survey оцінив обсяги нелегальної зброї в Україні від 2 до 6 млн. одиниць.