UA / RU
Підтримати ZN.ua

Арестович: Росія поверне свої війська до українських кордонів в липні

Проте перед цим має відбутися зустріч президентів США та Росії. 

У липні цього року російські війська знову прибудуть до українських кордонів в рамках підготовки до навчань "Захід-2021". Про це заявив радник української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович під час ефіру на телеканалі "Україна 24". 

Станом на сьогодні РФ вже встигла відвести від 30% до 50% особового складу. Проте техніка й досі залишається поблизу український земель. 

"Враховуючи, що у вересні буде активна фаза російсько-білоруських навчань "Захід-2021", вони знову почнуть перекидання військ наприкінці липня", - заявив Арестович.

Він прогнозує, що тоді ситуація буде такою ж напруженою, як два тижні тому. Проте цьому передуватиме зустріч президента Джо Байдена з главою Кремля Владіміром Путіним. 

Читайте також: Представник Росії в ТКГ визнав несуб'єктність угруповань «ДНР» і «ЛНР» - Арестович

Нагадаємо, 22 квітня Росія оголосила про завершення «раптової перевірки боєготовності», під приводом якої стягувала війська до кордонів України, і відведення військ з 23 квітня.

Експерт з питань національної безпеки та оборони Українського інституту майбутнього Глен Грант вважає, що відведення військ не є поразкою Путіна: «По-перше, блокування Азова залишається. По-друге, він залякав США та змусив їх вивести два кораблі з Чорного моря та влаштувати йому саміт з Байденом. По-третє, росіяни завжди брешуть, тому не вірте Шойгу, що вони повертаються до баз – багато обладнання залишиться».

Російський лідер отримав від розгортання власні зиски: відпрацював готовність до великої мобілізації і готовність до війни С2 (командування та контроль), перевірив авіацію та флот, оцінив можливості української армії і силу рішучості українських політиків. Більша частина цього розгортання залишається готовою до швидкого відновлення і врахує вивчені уроки.

Докладніше про те, що відбулося біля кордонів і навколо України останніми днями та як це варто розуміти, читайте у статтях Сергія Немирича «Воєнна тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків» та Олексія Їжака «Тайговий casus belli» у ZN.UA.