Київський апеляційний адміністративний суд відхилив позов Центру протидії корупції (ЦПК) щодо необхідності розсекречення декларацій співробітників Військової прокуратури, повідомив голова організації Віталій Шабунін.
"Суд відхилив нашу скаргу і залишив у силі рішення Матіоса (головного військового прокурора Анатолія Матіоса – ред.) про засекреченість декларацій військових прокурорів", - написав він на своїй сторінці у Twitter.
У судовому засіданні у вівторок, 27 березня, брали участь представники Військової прокуратури, Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та державного підприємства " Інформаційні системи", які ведуть реєстр електронних декларацій.
Антикорупціонери наголошували на тому, що через засекреченість декларацій військових прокурорів не можуть навіть надіслати скаргу в Національне антикорупційне бюро (НАБУ) чи інші органи.
"Прокурори, декларації яких засекречені, і так публічні особи. Прізвища цих прокурорів є в судовому реєстрі та інших відкритих реєстрах. Сенсу повністю засекречувати декларації немає" - мотивував позицію ЦПК представник організації.
Своєю чергою представник НАЗК заявив про те, що декларації деяких прокурорів вже розсекречені, а також звинуватив громадських активістів у нібито "втручанні в діяльність агентства".
Нагадаємо, декларації низки посадових осіб військової прокуратури було вилучено з публічного доступу на підставі відповідного рішення про вжиття спеціальних заходів із забезпечення безпеки цих працівників та їхніх близьких родичів.
Серед "зниклих" е-декларацій, документи заступників головного військового прокурора Віктора Короля і Дмитра Борзих, начальника слідчого відділу Головної військової прокуратури ГПУ Сергія Личка і військового прокурора Маріупольського гарнізону Олега Улановського.