UA / RU
Підтримати ZN.ua

Апеляційний суд залишив засекреченими декларації військових прокурорів

Суд підтримав позицію Матіоса та відхилив скаргу ЦПК.

Київський апеляційний адміністративний суд відхилив позов Центру протидії корупції (ЦПК) щодо необхідності розсекречення декларацій співробітників Військової прокуратури, повідомив голова організації Віталій Шабунін.

"Суд відхилив нашу скаргу і залишив у силі рішення Матіоса (головного військового прокурора Анатолія Матіоса – ред.) про засекреченість декларацій військових прокурорів", - написав він на своїй сторінці у Twitter.

У судовому засіданні у вівторок, 27 березня, брали участь представники Військової прокуратури, Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та державного підприємства " Інформаційні системи", які ведуть реєстр електронних декларацій.

Антикорупціонери наголошували на тому, що через засекреченість декларацій військових прокурорів не можуть навіть надіслати скаргу в Національне антикорупційне бюро (НАБУ) чи інші органи.

"Прокурори, декларації яких засекречені, і так публічні особи. Прізвища цих прокурорів є в судовому реєстрі та інших відкритих реєстрах. Сенсу повністю засекречувати декларації немає" - мотивував позицію ЦПК представник організації.

Своєю чергою представник НАЗК заявив про те, що декларації деяких прокурорів вже розсекречені, а також звинуватив громадських активістів у нібито "втручанні в діяльність агентства".

Нагадаємо, декларації низки посадових осіб військової прокуратури було вилучено з публічного доступу на підставі відповідного рішення про вжиття спеціальних заходів із забезпечення безпеки цих працівників та їхніх близьких родичів.

Серед "зниклих" е-декларацій, документи заступників головного військового прокурора Віктора Короля і Дмитра Борзих, начальника слідчого відділу Головної військової прокуратури ГПУ Сергія Личка і військового прокурора Маріупольського гарнізону Олега Улановського.