Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус повідомив, що Литва зберегла йому громадянство "як виняток".
"Ми ж уже говорили про це. Українське законодавство дозволяє протягом двох років зберегти громадянство, якщо закони і тієї, і іншої країни це дозволяють. І, як виявилося, а я навіть не просив, але литовська держава, як виняток, надала мені можливість зберегти громадянство. Тому що в Литві, якщо отримуєш громадянство іншої країни, автоматом втрачаєш литовське. Вони знайшли невідоме мені виключення, що, якщо прадіди виїхали з країни, по-моєму, до 1940 року, то їхні нащадки мають можливість зберегти громадянство. Я думав, що мої прадіди поїхали в Аргентину, прадід по-моєму в 1990-му році, виходячи з відомостей міграційного департаменту, виявилося що в Бразилію", - сказав Абромавічус.
3 лютого міністр економіки Айварас Абромавичус заявив про намір подати у відставку, однією з причин він назвав наростаючий тиск з боку близької до Порошенко народного депутата Ігоря Кононенка, а саме його спроби блокувати проведення реформ і бажання отримати контроль на потоками державних коштів на держпідприємствах.
У свою чергу Кононенко спробував відхреститися від висунутих Абромавичусом звинувачень і заявив про готовність скласти мандат "за рішенням фракції".
Президент України Петро Порошенко 3 лютого зустрівся з Абромавичусом і заявив, що голова МЕРТ повинен продовжити роботу на своїй посаді.
Незважаючи на те, що 4 лютого ряд раніше подали у відставку міністрів відкликали заяви,Абромавичус не став змінювати своє рішення.
Скандальна відставка Абромавичуса оголила протиріччя, які існують між різними гілками влади і групами впливу в українській політиці. І заява міністрів і глави уряду на відкритому засіданні Кабміну не є вирішенням цих протиріч, вважає головний редактор ZN.UA Юлія Мостова.
"Публічна заява про готовність працювати разом в ім'я реформ значить так само мало, як і перманентні посиденьки на Банковій у вузькому колі, що закінчуються обіймами між прем'єром і президентом. Маневри відволікають увагу від причин внутрішньополітичної війни між президентом і прем'єром. Але ці причини нікуди не поділися", − пише вона у своїй статті.
Детальніше про протистояння між Порошенком і Яценюком та обставини відставки Абромавичуса читайте в статті Юлії Мостової За ширмою у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".