UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дорожній картель "освоїв" 36 мільярдів з ковідного фонду — ексрадник Єрмака

Куди насправді витратили кошти з коронавірусного фонду - розповів екс-міністр фінансів Ігор Уманський.

За останні два роки бюджет «на дороги» зріс у 3 рази. Наступного року він перевищуватиме бюджет Міноборони, та може зрівнятися із бюджетом на всю медичну систему. При цьому на так зване "Велике будівництво"  з коронавірусного фонду виділили 36 мільярдів грн, а тендери з ремонту доріг виграють шість обраних компаній, задля перемоги яких навіть внесли зміни у вимоги тендерної документації. Про це розповів ексрадник голови Офісу президента Ігор Уманський, який нещодавно подав у відставку через запровадження карантину "вихідного дня".

За його словами, за дивним «збігом обставин» новим вимогам тендерної документації відповідає лише шість компаній - улюбленці «долі», або «картель», як їх називають колеги. При цьому ці компанії не завжди будують дороги безпосередньо, а перепродають підряди субпідрядникам із дисконтом 30-40%.

Уманський зазначає, що "без цих «шаловлилих ручок» можна було б збудувати ту саму протяжність доріг та (увага!) не чіпати «брудними ручками» Ковідний Фонд, лишаючи ресурсу хворих людей та хвору економіку. Але є факт - Ковідний Фонд штучно витратили".

"Майже кожного місяця Уряд почав шукати у кого ще можна відібрати та спрямувати на «благу ціль» - «ручки» тремтять від можливостей. То 2 млрд чергових додадуть, то держбанки нахилять видати чергові млрд. «Їх не зупинити» - у жерло апетиту йде все. Знімають із будівництва онкоцентру (!) більше 100 млн. - ну дрібнички для них, але не для онкохворих. Кого турбують онкохворі?! «Дурнів» не так багато. МВФ вимагає аудит як Ковідного Фонду, так і Укравтодору. Уряду його робити лячно. Країна наближається до економічного армагедону", - пише Уманський.

Раніше в МОЗ повідомили, на що в основному витратили кошти з коронавірусного фонду. Кабмін на засіданні перерахував з дорожнього фонду 895 млн гривень як субвенцію на кисень. До цього було виділено 1,3 млрд грн на тестування.

Міністерству охорони здоров'я виділили з «коронавірусного» фонду 14 млрд гривень на організацію боротьби з пандемією COVID-19. З них на сьогоднішній день витрачено тільки 4,7 млрд, пише в своєму матеріалі редактор відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва.

Зокрема, з 100 млн грн на покупку апаратів штучної вентиляції легенів витратили тільки 42 млн, з 3 млрд на оснащення лабораторій витратили всього 710 млн, з 4,7 млрд, призначених на покупку устаткування для опорних лікарень, профінансували трохи більше 180 млн грн.

Детальніше про провали уряду на фронті боротьби з пандемією COVID-19 і про те, чому Україні не допоможе «карантин вихідного дня», читайте в статті Юлії Самаєвої «Анархія - мати епідемії» в ZN.UA.