Колишнього народного депутата Максима Микитася, якого обвинувачують у пропозиції надання хабара меру Дніпра Борису Філатову, залишили під вартою ще на 60 діб. Таке рішення ухвалили судді ВАКС повідомляє Центр протидії корупції.
Микитась залишиться в СІЗО до 8 вересня, однак він може вийти під заставу, розмір якої зменшили удвічі: із 40 до 20 мільйонів гривень.
У жовтні минулого року слідчий суддя обрав колишньому депутату заставу у 260 мільйонів, згодом апеляція зменшила її розмір до 100 мільйонів. Потім заставу зменшували ще декілька разів, останнього разу із 80 до 40 мільйонів гривень.
В суді Микитась скаржився на погані умови у СІЗО, а його адвокат надала понад 30 подяк і різних відзнак, які, на думку сторони захисту, позитивно характеризують обвинуваченого. Також захист говорив про те, що в доньок Микитася скоро день народження, відтак звільнення його з-під варти під заставу може стати для них подарунком.
Адвокати Микитася наголошували на тому, що він нібито не може сплатити 40 млн грн, оскільки, за версією захисту, значну частину статків він роздав на благодійність.
На підтвердження цього Микитась навіть надав фото ремонту рідної школи, який він нібито зробив за власний рахунок. Також Микитась говорив, що активно підтримує ЗСУ.
Для посилення ефекту в залу засідань запросили лікаря, який мав підтвердити, що стан здоров'я обвинуваченого не дозволяє йому перебувати в СІЗО, однак його аргументи почути не вдалося, адже у цій частині засідання було закритим.
Як повідомлялось, на початку грудня НАБУ і САП завершили розслідування щодо Микитася, якого викрили на спробі підкупу за 22 млн євро мера Дніпра Бориса Філатова.
В обмін на ці кошти екс-нардеп планував укласти з підконтрольними йому фірмами контракт з будівництва метро в Дніпрі поза конкурсом.
Максим Микитась також є фігурантом справи про незаконне заволодіння майном Національної гвардії України, яка зараз слухається у ВАКС. Іншим фігурантом цієї справи є чинний заступник керівника офісу президента України Олег Татаров, який тоді працював юристом в компанії "УкрБуд".
Знову спалахнув скандал із найбільшою будівельною пірамідою в Україні. Ще в грудні 2019 року Володимир Зеленський заявив, що питання з постраждалими інвесторами «Укрбуду» вирішене і все добудує «Київміськбуд». Але той не добудував.
А мав? Якщо правоохоронці навіть не спробували знайти вкрадені Микитасем гроші. Якщо "Укрбуд" — лише вивіска держкомпанії, що приховувала приватних «падчерок», які і зараз успішно будують і продають. Якщо управляючі фонди, які перекачували фінанси "Укрбуду" — досі на ринку. Якщо фігурант справи по квартирах Нацгвардії Татаров у кріслі заступника голови ОПУ продовжує покривати силовиків, які годуються з цієї афери. Якщо чиновник, який легалізував один із незаконних об'єктів "Укрбуду" — днями став директором НАБУ!
Усі подробиці в розслідуванні «Врятувати рядового Микитася. Що і хто ховається за оборудками «Укрбуду» розповідає Георгій Могильний.