UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поширював агітаційні листівки: настоятель храму УПЦ (МП) з Житомирщини отримав підозру

Підозру оголосили за двома статтями Кримінального кодексу.

© МВС України Telegram
© МВС України Telegram
© МВС України Telegram
© МВС України Telegram

Правоохоронні органи України повідомили про підозру настоятелю церкви Овруцько-Коростенської єпархії Української православної церкви Московського патріархату у справі про розпалювання релігійної ворожнечі, написала пресслужба Міністерства внутрішніх справ у Telegram.

Співробітники Національної поліції та Служби безпеки встановили, що священик поширював агітаційну літературу.

"Проведені експертизи підтвердили, що листівки та брошури, які розповсюджував настоятель, є політично-пропагандистським продуктом. Правоохоронці виявили агітаційні матеріали у червні 2023 року під час обшуків в Овруцько-Коростенській та Житомирській єпархіях УПЦ", – розповіли в МВС.

Читайте також: Сауна та кімната, де читали молитви за росіян: Як виглядає ексрезиденція Онуфрія у Нижній лаврі

Опрацювавши докази, дії зловмисника кваліфікували за частиною 2 статті 28 (вчинення злочину за попередньою змовою групою) та частиною 2 статті 161 (порушення рівноправності громадян за певними ознаками) Кримінального кодексу України. Тепер продовжується розслідування для з’ясування всіх обставин правопорушення й притягнення винних до відповідальності.

Минулого місяця суд призначив покарання у вигляді п’яти років ув’язнення для митрополита Української православної церкви (Московського патріархату), який очолював Тульчинську єпархію у Вінницькій області. Було підтверджено доказову базу про те, що клірик публічно виправдовував війну РФ проти нашої держави.

Митрополита Київського Онуфрія підштовхують до автокефалії з двох або навіть із трьох боків – власні священики, українська влада, а також цинізм московського церковного начальства, яке вимагає від українських "васалів" цілувати руку, яка їх убиває. Та якщо УПЦ МП усе-таки розірве канонічний зв’язок із МП, якими є перспективи в "другої української автокефалії"? Читайте в статті Катерини Щоткіної "Святіший камінг-аут".