UA / RU
Підтримати ZN.ua

Настоятелю храму УПЦ МП на Закарпатті оголосили про підозру за двома статтями

За даними слідства, священик, зокрема, поширював антиукраїнські наративи в мережі.

© МВС України Telegram
© МВС України Telegram
© МВС України Telegram
© МВС України Telegram
© МВС України Telegram

Настоятель храму Української православної церкви Московського патріархату з Закарпатської області отримав підозру у вчиненні двох злочинів від Національної поліції. Його дії кваліфікували за частиною 1 статті 436-1 та статтею 197-1 Кримінального Кодексу, повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ у Telegram.

"Клірик мав популярність у соціальних мережах та поширював там антиукраїнські наративи. Крім того, під час проведення обшуків правоохоронці виявили брошури та книги, які виправдовують збройну агресію Росії проти України та заохочують ідею насильницького захоплення території інших держав", – розповіли в повідомленні.

Читайте також: Сауна та кімната, де читали молитви за росіян: Як виглядає ексрезиденція Онуфрія у Нижній лаврі

Також слідчі виявили роздруківки текстів пісень, у яких прославляють подвиги росіян, і публікацій молитов зі згадками патріарха РПЦ Кирила. 

Зважаючи на все це, священику повідомили про підозру за ч. 1 ст. 436-1 КК (поширення комуністичної чи нацистської символіки, пропаганда тоталітарних режимів). 

"Крім цього, у ході слідства встановили, що підозрюваний причетний до незаконного привласнення земель громади, на яких і був збудований храм. Враховуючи це, йому додатково інкримінують статтю 197-1 ККУ (самовільне зайняття земельної ділянки – ред.)", – додали в МВС.

Наприкінці минулого тижня правоохоронні органи повідомили про підозру настоятелю церкви Овруцько-Коростенської єпархії УПЦ МП у справі про розпалювання релігійної ворожнечі.

Митрополита Київського Онуфрія підштовхують до автокефалії з двох або навіть із трьох боків – власні священики, українська влада, а також цинізм московського церковного начальства, яке вимагає від українських "васалів" цілувати руку, яка їх убиває. Та якщо УПЦ МП усе-таки розірве канонічний зв’язок із МП, якими є перспективи в "другої української автокефалії"? Читайте в статті Катерини Щоткіної "Святіший камінг-аут".