UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дуже важко сказати, якою має бути справедливість: суддя прокоментував рішення щодо розстрілів під час Революції Гідності

Він вказав, що у справі Революція Гідності зафіксована як прояв права на повстання.

У середу, 18 жовтня, столичний Святошинський районний суд виголосив вирок у справі щодо вбивства 48 й поранення 79 людей на вулиці Інститутській в Києві 20 лютого 2014 року під час подій Революції Гідності п’ятьом колишнім працівникам підрозділу міліції “Беркут”. Вирок розтягнувся на 1417 сторінок, тому головуючий у справі суддя Сергій Дячук зачитав лише результативну частину. Він прокоментував судове рішення щодо злочину для тексту журналістки Тетяни БезрукЧи справедливий вирок? Що з’ясував суд у справі про розстріли на Інститутській”.

Згідно з рішенням, Олега Янішевського визнали винним за статтями про перевищення влади й умисне вбивство та присудили довічне ув’язнення.

Павло Аброськін та Сергій Зінченко оголошені винними за тими ж статтями. Вони отримали по 15 років у в’язниці. Але журналістка уточнила: “До обміну в обидвох був запобіжний захід — арешт у СІЗО, й згідно із «законом Савченко», що діяв, доки вони перебували в слідчому ізоляторі, колишні «беркутівці» вже «відсиділи» 11,5 років”.

Олександру Маринченку призначили п'ять років позбавлення волі за перевищення службових повноважень, але він уже “відбув покарання” в слідчому ізоляторі.

Сергія Тамтуру суд повністю виправдав.

Читайте також: ДБР завершило слідство у справі про розстріл Небесної сотні 

Суддя Дячук наголосив: “Це був важкий процес. Це була не проста ситуація, де одна людина посперечалася з іншою. Це соціальний конфлікт. Це трагедія. І ця трагедія не просто сталася, вона отримала продовження. Ця подія не закінчилась, вона триває. Кров українців продовжує проливатися. Суд визнав, що події 20 лютого не були мирним протестом. Не треба себе обманювати. Це було право на повстання. Революція Гідності — це збройне повстання людей проти тиранії і свавілля”.

За його словами, суд проаналізував ситуацію у вироку. Згідно з даними слідства, о 5:30 того дня невідомі застосували вогнепальну зброю проти правоохоронців. Хто саме це зробив, не встановлювалося. Сторона захисту погодилася з підходом, а прокурор зафіксував це в обвинувальному акті. Судді написали: “Невстановлені особи здійснили постріл з боку території, яка була територією Майдану, в бік правоохоронців”.

Якщо говорити про справедливість, то тут дуже важко сказати, якою вона має бути. Ми зробили складом суду все для того, щоб почути всіх, щоб почути версію кожного і об’єктивно її перевірити”, – додав суддя, який головує у справі.

Читайте також: Рада визначила Революцію Гідності одним з ключових моментів українського державотворення

Тетяна Безрук також розповідала, як політичне рішення тодішньої Генеральної прокуратури дозволило частині обвинувачених у розстрілах на Інститутській втекти й уникнути реального покарання.