Більшість громадян України мають довіру до діяльності прокуратури (61%), а повну довіру – 11%, свідчать результати опитування серед 2103 людей, презентовані громадською організацією "Адвокат майбутнього" в пресцентрі "Укрінформу".
Водночас, переважно довіряють органу 50% респондентів, переважно не довіряють – 22%, а взагалі не довіряють – 12%. Ще 5% учасників дослідження не змогли визначитися з відповіддю.
Як зауважили автори, рівень довіри серед українців частково залежить від досвіду взаємодії з органами прокуратури. Серед тих, хто мав такий досвід, показник довіри менший – 51% проти 65% серед тих, хто не контактував з прокуратурою.
За словами юристки і виконавчої директорки ГО "Адвокат майбутнього" Дар’ї Писаренко, запитання стосувалося саме сприйняття прокуратури у громаді, де живуть респонденти.
Також людей опитали щодо ефективності роботи органу. 42% вважають її здебільшого ефективною, повністю – лише 6%. Переважно неефективною діяльність прокурорів називали 25% учасників дослідження, для 10% вона абсолютно неефективна. Також 17% респондентів не змогли чітко відповісти на запитання.
Інший графік демонструє більшу поширеність думки (31%) про те, що робота прокуратури покращилася після початку повномасштабної війни РФ проти України, серед людей, які мали досвід взаємодії зі структурою з 24 лютого 2022 року. Однак, серед таких опитаних і більше тих, хто не помітив змін (48%) чи вказав на погіршення діяльності (18%).
Серед інших категорій населення – що мали досвід контакту до вторгнення чи взагалі його не мали – більше невизначеності у відповідях.
Як повідомлялося раніше, в Україні половина громадян переконані, що не змогли б домогтися правосуддя, якби зіткнулися зі злочином. Однак українці цілком позитивно ставляться до зміни ситуації із правосуддям. Зокрема, під час презентації відповідного дослідження, проведеного на замовлення ГО "Адвокат майбутнього", пояснювалося, які б нові підходи варто було застосувати до територіальної організації судової влади в Україні.