UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВООЗ змінює рекомендації щодо вакцинації від COVID-19

Наголос зроблено на групи високого ризику.

Всесвітня організація охорони здоров'я адаптувала свої рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19 до нової фази пандемії, припускаючи, що здоровим дітям та підліткам не обов'язково потрібне щеплення, але старші групи високого ризику мають отримати бустерну вакцину в період від 6 до 12 місяців після зараження. Про це пише Reuters.

Агентство ООН заявило, що мета полягає в тому, щоб зосередити зусилля на вакцинації тих, хто стикається з найбільшою загрозою тяжкого захворювання та смерті від COVID-19 з огляду на високий рівень імунітету населення в усьому світі через широко поширену інфекцію та вакцинацію.

Агентство охорони здоров'я визначило групи високого ризику як людей похилого віку, а також молодих людей з іншими значними факторами ризику. Для цієї групи агентство рекомендує зробити додаткове щеплення через 6 або 12 місяців після останньої дози залежно від таких факторів, як вік та імунодефіцитні стани.

Тим часом, у рекомендаціях йдеться про те, що здорові діти та підлітки не мають «низького пріоритету» для вакцинації проти COVID-19, і закликали країни враховувати такі фактори, як тягар хвороби, перш ніж рекомендувати вакцинацію цієї групи. Наголошується, що вакцини та
бустери COVID-19 безпечні для будь-якого віку, але в рекомендаціях враховуються інші фактори, такі як економічна ефективність.

Торік у вересні ВООЗ заявила, що кінець пандемії «не за горами». На брифінгу у вівторок агентство заявило, що його остання порада відображає поточну картину захворювання та глобальні рівні імунітету, але її не слід розглядати як довгострокове керівництво щодо того, чи знадобляться щорічні бустери.

Читайте також: Новий штам коронавірусу "Кракен" виявлено вже у шістьох областях

Рекомендації з'являються коли країни використовують різні підходи. Деякі країни з високим рівнем доходу, такі як Велика Британія та Канада, вже навесні, через шість місяців після останньої дози, пропонують бустери для людей з високим ризиком зараження COVID-19.

«Переглянута дорожня карта ще раз наголошує на важливості вакцинації тих, хто все ще наражається на ризик важкого захворювання», — сказала Ханна Нохінек, голова Стратегічної групи експертів ВООЗ з імунізації, яка винесла рекомендації.

Комітет також закликав до термінових зусиль, щоб надолужити втрачене під час пандемії планових щеплень, і попередив про зростання хвороб, яких можна запобігти за допомогою вакцин, таких як кір.

Щодо COVID-19, то вакцини, крім перших двох щеплень та ревакцинації, більше не рекомендуються в звичайному порядку для осіб із «середнім ризиком», оскільки переваги були незначними.

Як повідомлялося, за весь час пандемії в Україні на коронавірус захворіло 4 783 835 осіб, одужало – 4 023 033 особи, летальних випадків – 105 229.