UA / RU
Підтримати ZN.ua

У п’яти областях України введуть новий метод контролю захворюваності на COVID і грип

Цей метод дозволяє виявляти віруси до початку їх масового поширення серед населення.

У п’яти регіонах України впродовж 2023 року планують запровадити новий спосіб контролю за захворюваністю на коронавірус і грип – епідеміологічний нагляд за стічними водами. Йдеться про Чернігівську, Київську, Житомирську, Рівненську та Вінницьку області, повідомила пресслужба Міністерство охорони здоров'я.

Там уточнили, що такий метод уже почали використовувати на Львівщині, Буковині, Кіровоградщині й Дніпропетровщині в жовтні минулого року. Над розширенням застосування підходу працюють фахівці центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ.

"Дослідження показали, що аналізуючи господарсько-побутові стоки, можна виявити віруси ще до того, як вони почнуть масово поширюватись серед людей, і до постановки діагнозів у перших пацієнтів (адже виділення багатьох патогенів з організму починається за кілька днів до перших проявів хвороби)", – пояснили в повідомленні.

За даними міністерства, епідеміологічний нагляд за стічними водами також дозволяє оцінити реальну картину розповсюдження інфекції в певному регіоні з урахуванням безсимптомних носіїв і людей, які не звернулися до лікаря.

Уперше метод протестували для контролю захворюваності на грип в епідсезоні 2022-2023 років.

Читайте також: COVID-19 впливає на сон і навіть сновидіння людини – вчені

"Його чутливість дозволяла прогнозувати епідемічну ситуацію на грип на 2 тижні раніше, аніж іншими методами, відповідно відреагувати та пропонувати превентивні заходи", – розповіли в пресслужбі.

Цей вид моніторингу захворюваності  впроваджується за сприяння проєкту "Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні" від міжнародної організації РАТН, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), у співпраці з Центром громадського здоров’я МОЗ.

Раніше повідомлялося, що в Україні особливістю епідсезону 2022/2023 стала одночасна захворюваність на COVID-19 і грип – пандемічний вірус грипу А, який прийшов до нас у 2009 році, так званий кузен «свинячого грипу».