UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві запущено українсько-американський п'ятирічний проєкт "Реабілітація в Україні»

Проєкт сприятиме реабілітації людей, які відновлюються після травм, хвороб та операцій та людей з інвалідністю

Кількість українців, які потребують якісної реабілітаційної допомоги, різко зросла через триваючу війну Росії проти України. Саме на це спрямований проєкт "Реабілітація в Україні» (Rehab4U), який стане найбільшою інвестицією уряду США у фізичну реабілітацію в країні. Rehab4U об’єднає державні установи, неурядові організації, громадські об’єднання та міжнародних партнерів. Метою проєкту є створення ефективної системи реабілітації, що забезпечить українцям доступ до якісних послуг з догляду та підтримки безпосередньо в їхніх громадах.

Про проєкт повідомило Міністерство охорони здоров'я України.

Читайте також: У Луцьку розпочав роботу інноваційний реабілітаційний центр мережі RECOVERY

Посол США Бріджит Брінк, разом із Міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком, міністеркою у справах ветеранів Наталією Калмиковою та заступницею керівника Офісу Президента України Іриною Верещук, анонсували новий п'ятирічний проєкт, який сприятиме становленню стійкої та інклюзивної системи реабілітації для людей, які відновлюються після травм, хвороб та операцій, а також для людей з інвалідністю. 

Проєкт «Реабілітація в Україні» реалізується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). З 1 липня 2024 року його впровадження розпочала організація «Momentum Wheels for Humanity». До переліку партнерів-виконавців проєкту також входять Results for Development (R4D), Project Hope, Національна асамблея людей з інвалідністю України та Deloitte. Проєкт охоплюватиме не менше ніж 15 областей України, маючи за мету покращення доступу та підвищення якості послуг із фізичної реабілітації, включно з асистивними технологіями.

Протягом наступних п’яти років Rehab4U сприятиме розвитку реабілітаційної інфраструктури, роблячи реабілітаційні послуги доступними на рівні громад, покращуючи стандарти надання відповідної допомоги, розширюючи  доступність сучасних допоміжних технологій та підвищуючи кваліфікацію фахівців з реабілітації. Програма також буде працювати над підтримкою соціальної інклюзії та розширенням можливостей людей з інвалідністю, щоб усі українці могли зробити свій внесок у соціально-економічний розвиток своєї країни.

Читайте також: Реабілітаційний госпіталь для військових отримав статус Центру реінтеграції - першого в Україні

Нагадаємо, у Києві розпочало роботу друге відділення інноваційного реабілітаційного центру для поранених військовослужбовців національної мережі RECOVERY. Тепер київський центр зможе щороку відновлювати понад 600 захисників і захисниць України.

Нове відділення облаштовано з урахуванням найвищих стандартів безбар'єрності, палати обладнано багатофункціональними ліжками з електроприводом і відповідними меблями для комфортного перебування маломобільних пацієнтів.

Інноваційні реабілітаційні центри проєкту RECOVERY вже працюють у Львові, Вінниці, Києві, Одесі  і на Дніпровщині. Загалом спеціалісти національної мережі цьогоріч вже надали допомогу понад 3,5 тисячам пацієнтів.