UA / RU
Підтримати ZN.ua

На побачення — до лікаря

Після довгої зими всі ми відчуваємо потребу відновити сили, подбати про своє здоров’я, однак у списку невідкладних справ візит до лікаря зазвичай стоїть на останньому місці.

Автор: Ольга Григоренко

Після довгої зими всі ми відчуваємо потребу відновити сили, подбати про своє здоров’я, однак у списку невідкладних справ візит до лікаря зазвичай стоїть на останньому місці. Причин для цього багато - не завжди можна записатися до лікаря на той день і час, коли зручно, треба відпрошуватися з роботи, у будній день нема з ким залишити дітей. Насправді вирішити цю проблему нескладно - варто лише завітати до Олександрівської лікарні, де в суботу 19 березня проходитиме «День здоров’я». Подібна акція вперше проводиться не лише в цій клініці, а й в усьому Києві.

Вочевидь, Олександрівська лікарня (донедавна - Жовтнева) прагне повернути собі статус центральної міської клінічної лікарні, яка свого часу мала досить високий авторитет не лише у столиці, а й за її межами і користувалася популярністю у жителів міста. Коли частину території віддали інвесторам, вони знесли приміщення поліклініки, на його місці поставили паркан, а нового, як обіцяли, не побудували. Тож не дивно, що багато пацієнтів розійшлися по інших клініках у пошуках консультацій.

- І даремно, - вважає Роман Василишин, головний лікар Олександрівської лікарні. - Бо й сьогодні тут можна отримати консультації висококваліфікованих фахівців та пройти діагностику на сучасному обладнанні. Власне, це і повинен продемонструвати «День здоров’я», який триватиме від самого ранку і, як кажуть, до останнього пацієнта. Консультаційний прийом вестимуть не лише лікарі наших відділень, а й співробітники кафедр Київського національного медичного університету імені Богомольця. Щоб потрапити до нас, не потрібно жодних направлень, достатньо мати бажання перевірити стан свого здоров’я, якщо потрібно, уточнити схему лікування, отримати направлення на інструментальні обстеження та в лабораторію. Які фахівці консультуватимуть? Усі, які працюють у лікарні: загальні і судинні хірурги, урологи і нейрохірурги, гінекологи і отоларингологи, офтальмологи і кардіологи, ревматологи і венерологи, нефрологи і неврологи.

- Чим відрізнятиметься «День здоров’я» від звичайного трудового дня? І як відреагував колектив на те, що суботу доведеться присвятити не родині, а пацієнтам?

- Усі знають, як важко вирватися на консультацію у будній день, - потрібно відпрошуватися, домовлятися, а ми пропонуємо заздалегідь запланувати на вихідний день похід до лікаря і скористатися цією нагодою. З колективом ми домовилися, мені вдалося переконати і наших фахівців, і співробітників університетських кафедр, що це необхідно і для лікарні, і для міста. Це перший крок на шляху наближення медичної допомоги до хворого.

- Здається, чимось це буде схоже на колишні суботники.

- Можливо. Ми цією акцією хочемо продемонструвати свою відкритість, готовність прийняти пацієнтів. Можливо, хтось, бачачи паркани на території, думає, що тут усе зачинено, і не знає, які в нас відділення працюють, які фахівці консультують. Тож у «День здоров’я» всі матимуть можливість більше дізнатися про нашу лікарню, обійти всі відділення, визначитися, до кого піти на прийом. Якщо комусь потрібна госпіталізація - видаватимемо направлення.

Свого часу, коли я очолював систему охорони здоров’я Дніпропетровщини, ми проводили аналогічні акції, і не лише в місті - виїжджали в райони. Люди охоче приходили на консультації, атмосфера була приємною, грала музика, це було свято здоров’я. Задля гарного настрою киян ми в усіх відділеннях поставимо самовари, частуватимемо чаєм з бубликами, роздаватимемо буклети, в яких зібрано інформацію про нашу лікарню, поради щодо здорового способу життя.

В Олександрівській лікарні сьогодні працюють 29 відділень, тридцяте - інфекційних хвороб - уже давно на капремонті. Його заплановано відкрити до кінця нинішнього року, хоча навіть адміністрація лікарні вважає це утопією - добре, якщо встигнуть упоратися хоча б за два роки. Попри всі негаразди з фінансуванням, які дошкуляли останніми роками, колектив лікарні вдалося зберегти, тут працюють чимало авторитетних фахівців. Лікарня була і залишається клінічною базою для 12 університетських кафедр, тож кияни мають нагоду потрапити на консультації до відомих професорів.

Звісно, щоб поставити діагноз, потрібно мати результати аналізів. Проте в суботу можна буде тільки отримати направлення в лабораторію та на обстеження, а все те зробити - лише в робочі дні. Як запевняє адміністрація лікарні, всі консультації у «День здоров’я» проводитимуться безплатно, лікарі приймуть усіх бажаючих, а волонтери допоможуть знайти потрібний корпус чи кабінет.

Єдине, чого побоюються організатори акції, що буде дуже багато бажаючих проконсультуватися, однак обіцяють, що черг не утворюватиметься, оскільки прийом пацієнтів вестимуть фахівці в усіх відділеннях. Якщо киянам «День здоров’я» припаде до вподоби, його обіцяють повторити.