UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лікарі Львова успішно виконали рідкісну онкологічну операцію

Цей вид онкології у чоловіків зустрічається дуже рідко, але треба пам'ятати, що він існує

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Лікарі зі Львова зробили дивовижну і, головне, успішну операцію по видаленню ракової пухлини у чоловіка,  діагноз якого викликав у нього потрясіння.

Про рідкісну операцію розповіли медики Лікарні Святого Пантелеймона Першого медичного об'єднання Львова на своїй сторінці у Фейсбуці.

Читайте також: У США «молодшають» онкологічні захворювання, особливо серед жінок – дослідження

Підступна хвороба - рак має різні форми. Є дуже рідкісні, але від того не менш страшні. Рак молочної залози у чоловіків зустрічається у 100 разів  рідше, ніж у жінок, але чоловіки іноді навіть подумати про цю недугу не можуть, бо вважають, що вона не розповсюджується на їхню стать.

Коли півтора роки 66-річний Орест Стахів вперше відчув дискомфорт в області лівої ареоли, то не надав цьому уваги. Думав, що просто натер в авто паском безпеки, бо поклав до нагрудної кишені гаманець. Цього літа дочка пана Ореста зауважила, що в тата ліва частина грудини багряного кольору, і є деякі зміни у її зовнішньому вигляді. Після цього родина одразу звернулася до лікарі.

Діагноз, який виявили медики після проведення УЗД та КТ-обстеження, приголомшив пана Ореста! Ба більше – пухлина, яка сягала 8 сантиметрів, уже почала розпадатися. Часу на зволікання не було. Оперувати треба було якнайшвидше. Як саме – радилася мультидисциплінарна команда з мамологів, онко- та реконструктивних хірургів.

Вирішили оперувати в два етапи. Спершу свою частину роботи мали виконати онкологи.

“Ми виконали мастектомію. Тобто видалення молочної залози разом із пухлиною та частиною грудного м'яза. Далі – провели лімфодисекцію. Це видалення пахвових лімфовузлів, адже саме через них поширюється хвороба. Це потрібно було обов’язково зробити, аби уникнути рецидиву”, – розповідає про перший етап операції Ярослав Вовчанський, онкохірург Лікарні Святого Пантелеймона.

Другий етап виконали реконструктивні хірурги. “У нашій лікарні онкопластичний підхід до таких пацієнтів. Для нас важливо не просто забрати пухлину, а й зробити місце дефекту максимально естетичним. Тож, ми виконали пластику. Зробили це ротаційним клаптем - закрили дефект за допомогою найширшого м'яза спини пацієнта”, – каже Гнат Герич, завідувач хірургічного відділення Лікарні Святого Пантелеймона.

Читайте також: Після війни в Україні буде бум онкологічних та інфекційних захворювань — Ляшко

Обидва втручання минули успішно. Вже на 10-ту добу пан Орест поїхав додому. Попереду в чоловіка ще тривале комплексне лікування.

Онкологи закликали пацієнтів бути більш уважними до свого здоров’я і пам'ятати, що хвороба не ділить за гендерними ознаками.