Україна в ніч на неділю, 27 жовтня, переходить на зимовий час. В холодну пору року часто бувають стани, коли немає ресурсу на фізичну активність. Як краще проводити вихідні взимку, щоб максимально відновитися, взяти себе в руки й піти до спортзалу чи намотати кілометри по парку, дізналася редакторка відділу освіти та науки ZN.UA Оксана Онищенко під час інтерв'ю з кандидатом біологічних наук, співавтором та керівником методології "Змінотворці", фахівцем з нейронауки, викладачем Києво-Могилянської бізнес-школи та школи "Майбутні" Петром Чорноморцем.
“В нас у принципі неправильний традиційний погляд: ми живемо заради роботи, а відпочиваємо, щоб потім краще попрацювати. Але наше тіло для цього не призначене, нам, з одного боку, потрібна фізична активність, а з іншого — в нас часто бувають стани, коли немає на неї ресурсу. Тоді треба лежати собі, відпочивати та грітися”, – розповів біолог.
Водночас, Чорноморець зауважує, коли в таких ситуаціях людина змушує себе до фізичної активності, не факт, що це буде для неї корисно.
Науковець додав, що з тактичного погляду треба відпочивати, коли хочеться повалятися.
“А зі стратегічного треба подумати: а що мені варто змінити загалом у режимі життя, щоб у мене все-таки бували періоди (й бажано — досить регулярно), коли я хочу займатися фізичною активністю? Тобто це питання не сили волі, а планування”, – наголосив біолог.
Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!