UA / RU
Підтримати ZN.ua

Винницький: Цьогоріч було 6284 абітурієнти, яким було запропоновано бюджетне місце і які від нього відмовилися

"Серед таких вступників достатня кількість скористалася державним грантом, аби вступити справді туди, куди хотіла, а не туди, де було бюджетне місце".

Заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький в матеріалі Оксани Онищенко "Під знаком гранту. Михайло Винницький — про перші підсумки вступної кампанії-2024" назвав кількість абітурієнтів, які у 2024 році відмовилися від бюджетних місць в українських ЗВО.

"За уточненими даними, абітурієнтів, яким було запропоновано бюджетне місце і які від нього відмовилися, цього року було 6284. Із них 4842 (77%) вступили до українських університетів (приватних чи державних) на контракт. Серед таких вступників достатня кількість скористалася державним грантом, аби вступити справді туди, куди хотіла, а не туди, де було бюджетне місце", – зазначив Винницький.

За його словами, ще 1442 вступники із цих 6284 — це ті, хто відмовився від бюджетного місця, але й не вступав до українського ЗВО взагалі.

"Найімовірніше, вони вступили за кордоном. Сумно, адже це реальні втрати для нашої країни. Але я вважаю, що в умовах війни це дуже маленька цифра — йдеться про менш як 1% від усіх тих, хто вступив цього року, й приблизно 2% від тих, кому було запропоновано бюджетне місце. Будь-яка втрата топових абітурієнтів — це погано. Але тішить те, що цього року насправді дуже мало топових вступників обрали закордонні університети", – наголосив чиновник.

Читайте також: Гранти на вищу освіту: хто та як може їх отримати

Він також додав, що це свідчить про привабливість української вищої освіти, її конкурентоспроможність, а також про патріотизм нашої молоді.

Нагадаємо, заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький також заявляв, що два ЗВО зі Львову мають найбільшу кількість грантів для своїх студентів – ЛНУ імені Івана Франка (1262 вступники з грантами) та НУ "Львівська політехніка" (1154 вступники з грантами).