UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Звільнення Вітренка і прозорі конкурси»: голова наглядової ради «Нафтогазу» пояснила, що таке «хороше управління» в розумінні Заходу

Інвестори очікують правильних рішень від українського уряду для відновлення довіри.

Після незаконного звільнення та призначення наглядової ради "Нафтогазу" і правильних заяв уряд повинен прийняти правильні рішення, щоб повернути довіру партнерів і інвесторів. Про це у своїй колонці для видання «Економічна правда» пише Клер Споттісвуд, глава наглядової ради НАК «Нафтогаз».

«Стільки правильних і хороших заяв про необхідність "доброго врядування" від керівників України, українських політиків і міжнародних дипломатів не звучало вже давно. І це чудова новина, нехай навіть спровокована не дуже хорошими подіями навколо звільнення наглядової ради і глави "Нафтогазу". Втім, саме завдяки цьому громадяни, інвестори, дипломати почули чіткі запевнення і президента і прем'єра в тому, що "хороше корпоративне управління" є важливим для країни. Почули під час переговорів з головним стратегічним партнером України - США», - зазначила Клер Споттісвуд, повідомляє "Економічна правда".

За її словами, не менш важливо також пам'ятати, що в країнах з розвиненою економікою "хороше управління" не є магічним заклинанням, яке самою назвою перетворює державні підприємства в ефективні і незалежні від політичного впливу.

«Хорошн управління» - це призначення керівників підприємств без порушення закону. Призначення пана Вітренко, який стверджував і підписував рішення, що мали на меті вплив на "Нафтогаз" керівником порушує закон про запобігання корупції. І це не "хороше управління". "Хороше управління" - це слідування затвердженим стратегіям розвитку, метою яких є генерація прибутку для засновника: уряду і народу України. Спроба зупинки трансформації компанії паном Вітренком «хорошим управлінням» не є. Це сигнал усім інвесторам про майбутні проблеми в компанії, і шкода від цього перевершить всі "збитки" компанії", - впевнена глава наглядової ради НАК «Нафтогаз».

Клер Споттісвуд підкреслила, що «хороше управління» - це також чесне визнання проблем регулювання, що призводять до втрат. Саме через правил, визначених урядом, "Нафтогаз" не може отримати гроші за поставлений приватним компаніям газ.

«І найважливіше. "Хороше управління" це призначення наглядових рад і керівників на відкритому конкурсі, з дотриманням усіх необхідних процедур. Звільнення і призначення наглядової ради в "Нафтогазі" способом, яким це сталося, "хорошим управлінням" не є, і ми, незалежні члени наглядової ради компанії, чітко зафіксували це в листі до прем'єра, - вважає Клер Споттісвуд.

Нагадаємо, всі члени наглядової ради НАК "Нафтогаз України", які були присутні під час позачергового засідання 30 квітня, подали заяви про дострокове припинення своїх повноважень.