UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зростання ВВП США досягло максимуму за чотири роки

ВВП США зріс до 4,1%.

Реальне зростання ВВП США, незважаючи на прогнози, у другому кварталі поточного року, згідно з попередніми оцінками, склало 4,1% в річному вираженні. Це максимальний показник ВВП починаючи з 2014 року. Про це йдеться в прес-релізі бюро економічного аналізу міністерства торгівлі США.

Для порівняння, у першому кварталі 2018 року ВВП США зріс на 2%.

Нагадаємо, що за підсумками першого кварталу 2017 року зростання ВВП США в річному вираженні склало 1,2%, у другому кварталі - 3,1%, в третьому - 3,2%, в четвертому - 2,9%.

Споживчі витрати, на частку яких припадає понад 70% ВВП США в II кварталі зросли на 4% в річному вираженні, посиливши підйом економіки майже на 2,7%. У січні-березні спостерігалося найбільш слабке збільшення з 2013 року - на 1,1%.

Витрати споживачів на товари тривалого користування злетіли на 9,3%, на послуги - на 3,1%.

Внесок зовнішньої торгівлі в загальний ріст економіки склав 1,06% і виявився найзначущим за п'ять років. Експорт зріс на 9,3%, в той час як імпорт - всього на 0,5%. Скорочення дефіциту зовнішньоторговельного балансу зробило позитивний вплив на ВВП.

"Я б не став надавати надмірного значення зростанню ВВП виходячи з п'ятничних показників, - заявив старший економіст Societe Generale по США Омар Шаріф. - Торгівля забезпечила сильний стимул, але це пройде. В подальшому вкрай малоймовірно, що ми зможемо досягти зростання на 4% або навіть на стійкі 3%".

Індекс PCE Core (Personal Consumption Expenditures, Excluding Food & Energy), який уважно відслідковує Федеральна резервна система при оцінці ризиків інфляції, збільшився на 2% після підвищення на 2,2% в I кварталі. Консенсус-прогноз дорівнював 2%.

Інвестиції в житлове будівництво в квітні-червні скоротилися на 1,1%. Державні витрати збільшилися на 2,1%. Інвестиції бізнесу в основний капітал зросли на 5,4%, витрати на обладнання - на 3,9%.

Зміни товарно-матеріальних запасів, які скоротилися в квітні-червні на $ 27,9 млрд, послабили зростання ВВП на 1 п. п. - максимальне негативний вплив з 2014 року.

Повідомлялося, що "торгові війни", у тому числі мита на імпорт товарів в Сполучені Штати, що ініційовані адміністрацією президента США Дональда Трампа, загрожують глобальному економічному зростанню країн.

Детальніше про можливі наслідки торгових войн для української економіки читайте в матеріалі Артура Федорчука "Торгова війна і Україна" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".