Провайдери, що надають послуги фіксованого доступу до мережі інтернет в Україні мають темп зростання 133%. “Обсяг доходів від надання послуг доступу до фіксованої мережі Інтернет у 2023 році склав 21 млрд грн”, – зазначає у звіті Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку (НКЕК).
“Вцілому загальні доходи від надання послуг зв’язку у 2023 році склали 130,5 млрд грн, з них доходи від надання електронних комунікаційних послуг – 97,3 млрд грн, що майже на 17% більше у порівнянні із 2022 роком”, – зазначає регулятор
Які показники бізнесів у сфері зв'язку?
За даними регулятора, доходи від надання поштових та кур’єрських послуг склали 33,2 млрд грн.
Додатково 1 млн користувачів, але менше, ніж у 2021 році
Активних карток мобільного зв'язку за даними статистики є наразі в Україні 50,3 млн. Це складає додатково ще один мільйон, порівняно з показниками 2022 року. водночас динаміка негативна – у 2021 році було на 5,6 млн карток більше. Частково це може пояснюватись намаганням користувачів скоротити видатки і деактивувати картки операторів, що не застосовуються у спілкуванні чи для бізнес-завдань.
Водночас зростає кількість користувачів, що застосовують для доступу в інтернет-мережу мобільні картки. Цей показник досяг в Україні рівня 36,9 млн. Це на 4,2% більше, ніж 2022 року.
Інвестиції в електронну комунікацію – +50%
В цілому інвестиції в напрямок електронних комунікацій за підрахунками експертів регулятора склали 19 мільярдів, що на рекордну суму в +50% більше, ніж у 2022 році.
Раніше, Антимонопольний комітет України своїм рішенням призупинив угоду щодо набуття контролю французькою компанією «DVL Telecom» над ТОВ «Лайфселл» та ТОВ «Укртауер». АМКУ вважає, що є законні підстави для заборони цієї бізнес-концентрації. На думку Антимонопольного комітету потрібна додаткова перевірка щодо інформації про вплив на відповідну компанію санкційного українського законодавства.