UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зрив конкурсів на глав митниці та податкової може позначитися на відносинах з МВФ і ЄС – Мінфін

У Мінфіні вказали, що реформа ДФС "надзвичайно важлива для проведення податкової та митної реформ".

Можливість зриву конкурсів на посади голів Державної митної служби України та Державної податкової служби застопорить їхне реформування і може значно ускладнити відносини України з її партнерами – Європейським союзом та Міжнародним валютним фондом, 22 квітня заявили у Міністерстві фінансів України.

"Минулого тижня Окружний адміністративний суд Києва зупинив конкурс на зайняття вакантної посади голови Державної митної служби. Також нам відомо, що у Окружний адміністративний суд Києва вже подано заяви про забезпечення позову, про зупинення іншого конкурсу на зайняття вакантної посади голови Державної податкової служби", – сказано у повідомленні.

У Мінфіні вказали, що реформа ДФС "надзвичайно важлива для проведення податкової та митної реформ".

"Чесні та некорумповані керівники державної податкової та Державної митної служб, як очікується, повинні запустити реформу відомств. Це якраз найбільші очікування бізнесу. Це передумова для отримання траншів допомоги у рамках четвертої програми макрофінансової допомоги від ЄС і в рамках програми МВФ", – сказано в заяві відомства.

Також у Мінфіні зазначили, що подаватимуть апеляцію на рішення суду про призупинення конкурсу.

18 квітня Окружний адміністративний суд Києва своїм рішенням заборонив проводити конкурс на посаду глави Державної митної служби. У свою чергу міністр фінансів Оксана Маркарова заявила про те, що Кабінет міністрів оскаржить рішення суду.

22 квітня стало відомо про те, що може бути заблокований і конкурс на посаду глави Державної фіскальної служби – з тих же причин.

Кабінет міністрів схвалив запуск реформи щодо поділу Державної фіскальної служби, затвердивши положення про податковій та митній службах.

20 березня уряд оголосив конкурси на заміщення посад голів Державної податкової та Державної митної служб. Прийом документів кандидатів тривав до 5 квітня.

Орієнтовно конкурс має завершитися в період з 16 по 23 квітня. Після цього почнеться ліквідація ДФС, в ході якої до нових органів буде переведено близько 70% діючих штатних співробітників ДФС, і відбудеться передача повноважень новим органам.

Через місяць після призначення нові керівники ДПС та ДМС мають представити середньострокові плани дій з розвитку служб. Основою реформи має стати оновлення кадрів служб та оптимізація роботи відомств.

Повноцінно нові органи мають запрацювати з 1 червня.

Детальніше про реформу ДФС читайте у статті Костянтина Швабія й Ірини Петрової "Податково-митні гойдалки: злиття, то розставання!" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".