UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зняття мораторію на продаж сільгоспземель може призвести до катастрофічних наслідків

Голова Держгеокадастру передбачає, що при такому сценарії землю скуплять блискавично, а соціальні наслідки будуть дуже сумними.

Можливе зняття мораторію на купівлю-продаж сільгоспземель до 1 січня 2016 року буде помилкою та призведе до глобального "блискавичному" перерозподілу власності на землю.

Про це в інтерв'ю DT.UA сказав глава Держгеокадастру Максим Мартинюк, призначений на цю посаду в березні 2015 року.

"Не думаю, що агрохолдинги готові поглинути свій земельний банк, навіть якщо в них буде така можливість. Але в країні є люди, на руках у яких велика кількість вільних грошей, і об'єктивно земля - один із небагатьох майже безризикових активів для інвестицій. Зняття мораторію призведе до того, що частина землі відразу ж хаотично буде переведена під забудову", - сказав Мартинюк.

Також він вважає, що соціальні наслідки такого рішення будуть катастрофічними.

Читайте також: Глава Держгеокадастру виступає за передачу функцій розпорядження землею на місця

"За минулі 24 роки ніхто не взявся навіть прорахувати соціальні ризики, які виникають, не кажучи вже про те, щоб вжити превентивні заходи. Відпустіть зараз ринок - буде всесвітній колапс. Продавши на старті свої наділи, селяни одержать якусь фіксовану, нехай навіть велику, суму, але втратять основний ресурс для існування. Рано чи пізно гроші закінчаться. Отже, на виході ми одержимо довгі черги за соціальною допомогою, а не десятки мільярдів інвестицій", - спрогнозував чиновник.

Максим Мартинюк був призначений головою Держгеокадастру у березні 2015 року. Раніше чиновник очолював Державну архітектурно-будівельну інспекцію, а до цього працював у вінницькій мерії разом з нинішнім спікером Володимиром Гройсманом, який у той час обіймав посаду мера міста.

Докладніше читайте в інтерв'ю Михайла Кухара з Максимом Мартинюком: "Держгеокадастр повинен займатися обліком земель, а не їх розподілом" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".