UA / RU
Підтримати ZN.ua

Жодна пенсійна система не може забезпечити передбачуване джерело доходу – експерт

Визначальним чинником добробуту пенсіонерів є рівень економічного розвитку.

Жодна пенсійна система в нинішніх реаліях не може повністю забезпечити передбачуване джерело пенсійного доходу, пише в своїй статті для DT.UA Володимир Яценко.

Коментуючи майбутні дебати навколо пенсійної реформи, автор констатує, що незалежно від типу пенсійної системи, визначальним для добробуту людей після виходу на пенсію є рівень економічного розвитку.

При цьому, у солідарній пенсійній системі держава "солідарно" розподіляє більшість ризиків між великою кількістю застрахованих учасників пенсійної системи – поколіннями працюючих і пенсіонерів.

У свою чергу, в накопичувальній системі більшість ризиків несе учасник, через що схема є індивідуалістичною. Перерозподіл коштів між різними категоріями пенсіонерів не здійснюється.

"Коротка тривалість страхового стажу у солідарній системі і нерегулярна сплата внесків до накопичувальної системи однаково негативно впливають на майбутню пенсію особи в обох системах", – підсумовує автор.

Нагадаємо, в червні Кабінет міністрів вніс у Верховну Раду пакет законопроектів щодо пенсійної реформи.

Повідомлялося, що проект пенсійної реформи, схвалений Кабінетом міністрів України, передбачає підвищення мінімального страхового стажу для отримання пенсії з 15 років до 25 років в 2018 році. Починаючи з 1 січня 2019 року, людям, у яких страховий стаж становить 15 років, пенсія за віком призначатиметься в 65 років. Ті ж громадяни, у яких відсутній страховий стаж тривалістю 15 років, матимуть право на призначення державної соціальної допомоги по досягненні 65 років виходячи із сукупного доходу сім'ї.

Детальніше про проблеми реформування пенсійної системи читайте у статті Володимира Яценка "Солідарно-накопичувальні "правда і кривда": чого чекати українцям від пенсійної реформи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".