UA / RU
Підтримати ZN.ua

Земельна реформа нинішньої влади спрямована на накопичення земельних банків латифундистами – експерт

Однією з проблем є відсутність дієвого механізму повернення землі з оренди.

Фактично земельна реформа нинішньої влади спрямована на накопичення земельних банків діючими латифундистами. І якщо законопроекти №2178-10 і №2194 будуть прийняті, про розвиток фермерства на селі можна забути. Однією з головних проблем названих документів є повернення своєї землі з оренди. Про це у своїй статті для DT.UA пише Роман Головін.

"Проблема повернення землі з оренди за бажанням власника актуальна і зараз, коли законодавці хочуть закріпити за орендарями пріоритетне право викупу орендованих ділянок, передбачене законопроєктом №2178-10. Власника паю фактично змушують або віддавати землю задарма нинішньому орендареві, або роками очікувати закінчення договору оренди.

Ми всі розуміємо, що за землю в оренді пропонуватимуть меншу ціну, ніж за землю, не обтяжену орендою, - ніхто не купуватиме те, чим не зможе володіти відразу, не кажучи вже про 7, 10, 40 років очікування. Не сприятиме зростанню ціни на землю і проєкт закону від тієї ж "Слуги народу" №2194, який передбачає появу частини 3 статті 130 Земельного кодексу України, згідно з якою без згоди орендаря власник землі не має права продати належну йому землю. Це значить, що продати землю можна буде, знову ж таки, тільки орендареві без торгів, конкурсів чи будь-якої процедури продажу з ринковим ціноутворенням - задешево чи даром", - пише автор.

Про необхідні механізми для ринку землі читайте у статті Романа Головіна "Кабала в умовах вільного ринку".