UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський пообіцяв "земельний референдум", але після відкриття ринку

Також президент пропонує зафіксувати концентрацію сільгоспземлі в одних руках до 10 тисяч гектарів

Президент Володимир Зеленський заявив, що ініціюватиме зменшення концентрації сільгоспземлі в одних руках до 10 тисяч гектарів після відкриття ринку, а референдум щодо спірних питань відбудеться уже після початку його дії. Про це він заявив під час спілкування з фермерами в с. Красна Слобідка Обухівського району Київської області.

"Було питання щодо концентрації. Депутати спочатку внесли норму про понад 200 тис. гектарів. Згоден, це дуже багато. До комітету дійшла цифра 20 тис. Давайте від одного до 10 тисяч гектарів – і розглядати на комітеті. Запропонуємо цифру, зменшимо концентрацію", – заявив президент.

Також він пообіцяв, що після ухвалення закону щодо земельної реформи буде певний підготовчий етап до повноцінного запуску ринку.

"Мораторій можна буде зняти тільки після ухвалення та підписання закону. А потім потрібно ще працювати з реєстрами, щоб усе було чисто. І ринок може запрацювати тільки через рік, восени. Тому що повинна бути довга підготовка до продажу землі", – сказав Зеленський фермерам.

Що ж стосується питання про надання іноземцям право купувати землю, то президент заявив, що "його можна вирішити", та знову пообіцяв, що цей спірний момент винесуть на всеукраїнський референдум, але уже після відкриття ринку.

"Нехай люди не бояться, що забиратимуть землі, будемо захищати людей. Питання з продажем іноземцям вирішили – правки внесли", – наголосив Президент.

Володимир Зеленський уточнив, що питання продажу землі іноземцям буде винесене на всеукраїнський референдум, але уже після відкриття ринку.

Нагадаємо, 13 листопада депутати прийняли законопроект про ринок землі у першому читанні. Крім того, депутати запустили процедуру ліквідації Держгеокадастра, що в майбутньому спростить продаж землі.

Згідно з документом, встановлюється обмеження на загальну площу земельних ділянок, що може перебувати у власності. Обмеження не допускають придбання у власність понад 35% сільгоспземель об'єднаної громади, 15% сільгоспземель області та 0,5% сільськогосподарських земель України.

Зазначимо, що за даними соціологічних досліджень більше половини населення України підтримують запровадження ринку землі в країні, однак 69% проти надання дозволу іноземцям купувати землю будь-коли У той же час згідно з планами Кабміну, у першу чергу право на купівлю землі отримають українці, а для іноземців ринок відкриють через 4 роки.

Напередодні президент Володимир Зеленський обіцяв, що землю в Україні зможуть купувати лише українські громадяни. Іноземці зможуть купувати земельні ділянки лише у випадку, якщо про це українці проголосують на всеукраїнському референдумі.

Детальніше про те, яким буде новий ринок землі читайте у статті В'ячеслава Ільченка "Земельний рубікон перейдено" веженедельнике "Дзеркало тижня. Україна".