Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні підбив підсумки двох тижнів роботи «зернового коридору». За це час з українських портів вийшли 16 суден із зерном для семи країн на трьох континентах.
«Це вже дало змогу знизити гостроту продовольчої кризи, дало певну надію на спокій країнам – споживачам нашої агропродукції. І в перспективі може допомогти повністю зняти продовольчу кризу з глобального порядку денного», - наголосив він.
В межах Світової продовольчої програми ООН до порту «Південний» прибуло перше зерно під завантаження, яке відвезе українське зерно для Ефіопії, де особливо жорстока ситуація з голодом. Нині судно готується до відправлення.
Експорт зерна морем довів свою перевагу над перевезенням залізницею чи автотранспортом.
«За неповних два тижні з трьох наших портів – «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» – вдалося експортувати такий обсяг, який дорівнює всьому аграрному експорту автотранспортом за липень і більш як двом третинам експорту залізницею за минулий місяць», - пояснив президент.
Станом на 10 серпня Україні вдалося експортувати 370 тисяч тонн агропродукції до семи країн світу, в Мінагрополтики розраховують отримати 20 млрд доларів доходу. Деякі покупці відмовилися забирати вантаж – окрім України, зерно «відмовникам» постачає й Росія, зокрема, вкрадене в Україні.
Чим живуть сьогодні українські фермери, які плани будують і чого потребують в першу чергу, читайте в матеріалі Петра Бурковського та Андрія Сухарини «Ленд-ліз для фермерів: як Україні вибити Кремль із "голодних ігор"» .