Президент Володимир Зеленський 10 лютого підписав ухвалений у грудні 2020 року Верховною Радою закон про "інвестиційних нянь", який гарантує підтримку українським та іноземним інвесторам.
Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
В ОПУ нагадали, що закон передбачає підтримку інвесторам, сума інвестицій яких перевищує 20 млн євро, і які створюють не менше 80 робочих місць із середньою зарплатою на 15% більше, ніж в регіоні, де така інвестиція буде здійснена.
Такі інвестори отримають прямий договір з урядом.
Загальний обсяг держпідтримки для реалізації інвестиційного проєкту зі значними інвестиціями встановлюють в спеціальному інвестиційному договорі. Він не повинен перевищувати 30 відсотків планового обсягу значних інвестицій за інвестпроєктів.
Термін реалізації інвестиційного проєкту зі значними інвестиціями не перевищує п'ять років.
У документі чітко прописано, що заявником на отримання такого договору не можуть бути юридичні особи, бенефіціарні власники акцій (часток) яких є резидентами Росії, і юрособи, зареєстровані в РФ.
Цей законопроект став втіленням життя ідеї “інвестиційних нянь”, озвученої президентом Володимиром Зеленським на форумі в Давосі півроку тому.
Втім, в Україні вже створено дуже непогану правову базу для реалізації проєктів державно-приватного партнерства (ДПП), включно з концесію. Понад те, наше правове регулювання в цій сфері одне з найкращих у світі, зазначає авторка ZN.UA Ірина Запатріна.
Тож який же чудодійний засіб стимулювання залучення в економіку України стратегічних інвесторів пропонує законопроєкт та чи потрібне він взагалі, читайте у її матеріалі “Інститут “смотрящих” нянь”.