Економічні збитки від прибережних повеней в Європі можуть досягти майже трильйона євро щорічно до 2100 року, про це для ZN.UA пишуть експерти Володимир Панченко та Наталія Рєзнікова в тексті "Економіка після теплового удару". На їхню думку, стратегія боротьби ЄС з кліматичними змінами суттєво відстає від загроз, що насуваються на континент.
Нагадаємо, Європейський Союз задекларував досягнення кліматичної нейтральності в секторах землекористування, лісового і сільського господарства, включаючи також сільськогосподарські викиди, до 2035 року. Але руйнування, викликані повінню в Німеччині, ясно показали, що екстремальні погодні явища, передбачені вченими, які досліджують зміну клімату, відбуваються вже зараз і вимагають негайного реагування.
Згідно з дослідженнями, найбільше постраждає Великобританія, якщо до 2100 року не буде більш активного захисту прибережних районів, оскільки щорічний збиток складе до 236 млрд євро в сьогоднішніх цінах, а затоплення прибережних районів торкнеться 1,1 мільйона жителів.
Ризики зміни клімату проявляються у вигляді економічних потрясінь, які визначаються як непередбачувані події та викликають значні зміни в економіці. Детальніше про це читайте в тексті "Економіка після теплового удару".
Читайте також інші матеріали Володимира Панченка та Наталії Резникової.