На кожному другому підприємстві в Україні, яке піддається перевірці, є офіційно непрацевлаштовані працівники, які отримують "сірі зарплати", повідомив виконуючий обов'язки заступника голови Державної фіскальної служби України Євген Бамбізов.
"Є яскрава статистика з нашого боку. Кожна друга перевірка щодо офіційного працевлаштування дає результат. На кожному другому підприємстві – це 50% чи більше – ми знаходимо неофіційних працівників", - цитує Бамбізова "Обозреватель".
Заступник голови ДФС також розповів про заходи, які вживаються для детінізації ринку праці в Україні.
"Восени 2018 року було видано розпорядження Кабміну України щодо заходів на ринку праці. За три осінні місяці та за грудень ми маємо 500 тисяч працевлаштованих осіб. А загалом у 2018 році було працевлаштовано близько 600 тисяч людей. За останні три місяці було працевлаштовано 82% від числа працевлаштованих протягом року", - розповів він.
За словами Євгена Бамбізова, після прийняття відповідного розпорядження бізнесмени почали активно працевлаштовувати працівників. У новому 2019 році роботу планують продовжити.
"У подальшому повинна бути інформаційна робота з нашого боку та з боку інших державних органів для того, щоб дати зрозуміти нашим роботодавцям і працівникам необхідність офіційного працевлаштування та соціальної відповідальності", – підкреслив представник ДФС.
Бамбізов також нагадав про те, що офіційно працевлаштований працівник "навіть на мінімальну зарплатню – вже хоч якась соціальна гарантія для нього та податки для державного та місцевого бюджету".
Про детінізацію ринку праці в Україні з 5:20.
Як повідомлялося, рівень тіньової економіки в Україні становить 32% ВВП. Як писало DT.UA, для детінізації ринку праці уряд погрожує включити репресивну машину на повну потужність. Навіщо ж уряду знадобилося втілювати репресії, та ще й у передвиборчий період? Читайте у статті Володимира Дубровського "Бізнесу приготуватися до гіршого" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".