UA / RU
Підтримати ZN.ua

Запорізька АЕС вивела блок №2 з резерву, Рівненська вивела в резерв блок №4

Зараз в країні працюють 10 з 15 енергоблоків чотирьох діючих АЕС.

Запорізька атомна електростанція напередодні ввечері вивела з резерву та під'єднала до енергосистеми України другий блок, а Рівненська АЕС сьогодні відключила від енергосистеми та вивела в резерв четвертий блок, розповіли у пресслужбі "Енергоатому".

"У зв'язку з балансовими обмеженнями блок №4 РАЕС переведений в "гарячий резерв", реакторна установка енергоблоку розвантажена до мінімального контрольованого рівня потужності", – уточнили в НАЕК "Енергоатом".

Таким чином, на ранок вівторка в роботі знаходяться 10 з 15 енергоблоків чотирьох діючих АЕС України.

На енергоблоці №3 Запорізької АЕС тривають 145-а доба капітального планового ремонту, на блоці №5 Запорізької АЕС – 27-а доба середнього планового ремонту, на блоці №4 Запорізької АЕС – 12-а доба капітального планового ремонту, на блоці №2 Южноукраїнської АЕС – 27-а доба середнього планового ремонту,

Показники, які характеризують радіаційний, протипожежний та екологічний стан на проммайданчиках усіх АЕС країни, знаходяться у межах норми.

"Енергоатом" є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

Читайте також: У Міненерго хочуть зупинити три блоки АЕС на користь Ахметова

В кінці квітня Сергій Лещенко повідомив, що новопризначена в. о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславец ініціювала зупинку трьох енергоблоків АЕС потужністю 3000 МВт і зниження генерації ще на п'яти. Такі дії вигідні олігарху Ринату Ахметову, якому належать теплові та сонячні електростанції. Вартість електроенергії, яку генерують ТЕЦ і "зелена енергетика", значно вище, ніж на АЕС.

Про просування "зеленої" енергетики в Україні читайте у статті Сергія Следзя, редактора відділу мікроекономіки та бізнесу ZN.UA, кандидата економічних наук – "Негативогенератор".