Цю зиму, вдруге в історії незалежної України, країні доведеться проходити, використовуючи здебільшого власні ресурси газу. Торік вийшло. Баланс газу, що впав після вторгнення приблизно на 30%, повністю закритий своїм видобутком. До листопада цього року накопичили 12,9 млрд. кубометрів. Цього має вистачити, але впритул. Так мало газу на вході в зиму ще не було, пише Ігор Маскалевич, кореспондент ZN.UA, у статті "Газ на зиму. Запасів мінімум, і ті б захистити від обстрілів".
"Рівень запасів важливий: видобуток газу в Україні стабільний - 1,5-1,6 млрд кубометрів на місяць, а ось споживання по році різко змінюється. На зиму припадає дві третини витрати, і половину цього обсягу покриває газ підземних сховищ. Минулої зими з сховищ для економіки України підняли, за даними «Нафтогазу України», 6,7 млрд. кубометрів. За листопад цього року — вже більше мільярда кубометрів", - зазначає автор.
Видобуток газу в Україні на 94% знаходиться на сході (переважно в Харківській та Полтавській областях), а ось 80% газу зберігається на заході країни. Звідси критично важлива живучість як ПСГ, і маршрутів транзиту.
За режимами роботи традиційно найскладнішими будуть лютий-березень, коли тиск у ПСГ вже низький і газ подається нагору гірше. Особливо з огляду на те, що зараз його там спочатку небагато (13 млрд кубометрів це навіть не 28 млрд, як було 2020-го).
З іншими матеріалами автора можна ознайомитись за посиланням.