UA / RU
Підтримати ZN.ua

За півроку Україна повернула менше 8 тисяч грн, вкрадених з держбюджету

Серед причин провалу повернення злочинних активів називають зокрема погану взаємодію різних правоохоронних органів, суду та органів виконавчої влади.

За станом на 1 липня в держбюджет було повернуто 7865,77 гривень з коштів, які були отримані корупційним шляхом.

"За кодом класифікації доходів бюджету 50080100 "Конфісковані кошти та кошти від реалізації конфіскованого майна, які були присвоєні корупційними методами" до спеціального фонду державного бюджету станом на 01.07.2015 року надійшло 7865,77 гривень", - йдеться у відповіді Госказначейской служби на запит "Центру протидії корупції", повідомляє "Українська правда".

Раніше в Мін'юсті розповіли, що потрібно для повернення грошей, вкрадених при Януковичі.

У листопаді 2014 року Генпрокуратура пред'явила підозру у розкраданні держмайна 14 з 18 представників колишньої влади (серед них - і Янукович), внесених в санкційний список ЄС.

Раніше низка країн, серед яких Швейцарія, Ліхтенштейн, Австрія, заявляли про замороження рахунків Януковича і його близького оточення, так званої "Сім'ї". Сам колишній президент, який переховується в Росії, заперечує наявність таких рахунків.

У січні Державна служба фінансового моніторингу підрахувала суму заблокованих коштів на рахунках нерезидентських компаній "сім'ї Януковича", яка склала $ 1,42 млрд, у тому числі на території України $ 1,37 млрд.

У лютому юристи Центру "Tranceparency International" оприлюднили схему бізнесу екс-президента України Віктора Януковича і його оточення. У дослідженні представлена 141 компанія, з яких 56 мають не українську юрисдикцію. Велика частина компаній розташована на Британських Віргінських островах, Кіпрі, Австрії або використовує адреси масової реєстрації, відносини власності в багатьох випадках є дуже заплутаними.