UA / RU
Підтримати ZN.ua

За останні 5 місяців Україна поставила в Крим товарів більш, ніж на $ 500 млн

Мита за більшість товарів є нульовими, оскільки Крим оголошено "вільною економічною зоною".

З початку дії закону про вільну економічну зоні "Крим" з материкової частини України на анексований півострів було поставлено різних товарів загальною вартістю більше півмільярда доларів. Про це свідчать дані, наведені у відповідях Державної фіскальної служби України на інформаційні запити кореспондента ДТ.

За інформацією ДФС, за п'ять місяців дії закону про ВЕЗ "Крим" (з 27 вересня 2014 року і до кінця лютого 2015 року) на територію анексованого півострова були ввезені товари загальною вартістю 526 мільйонів 339 тисячі доларів США. У тому числі, у 2014 році - на суму 430 млн. 511 тис. доларів, за січень-лютий 2015 року - на суму 95 млн. 828 тис. доларів.

Поставки товарів на окуповані території здійснюють більше трьох тисяч суб'єктів підприємницької діяльності, причому в 2015 році спостерігається різке скорочення їх кількості, що частково зумовлено введенням РФ ввізних мит та посиленням контролю на пунктах пропуску. Так, в грудні 2014 року, за даними ДФС України, переміщення товарів в Крим здійснювали 1473 СПД, а в січні-лютому їх кількість скоротилася в три рази - до 485.

Читайте також: Президент готовий зробити Донбас особливою економічною зоною - ЗМІ

Найбільшу групу продуктів харчування, поставлених у Крим, складають м'ясо і субпродукти: за п'ять місяців їх було завезено на 49,4 млн. доларів. Молока, молочних продуктів і яєць поставлено на 46 млн. доларів., алкогольних і безалкогольних напоїв - на 26,7 млн. доларів США, цукру і кондитерських виробів з нього - на 20,3 млн. доларів США.

Серед поставок на окуповані території непродовольчих товарів лідирують електричні машини та обладнання, відео- та аудіоапаратура (на 34,9 млн. дол.), паливо мінеральне, нафта, бітумні речовини (30,9 млн. дол.), пластмаси та полімерні матеріали (на 21,1 млн. дол).

Загальна вага товарів, переміщених з материкової України на півострів за п'ять місяців, як випливає з даних Державної фіскальної служби, становить 1 372 073 тонн.

При цьому сума сплаченого мита по абсолютній більшості позицій становить 0 (нуль) гривень, оскільки законом про вільні економічні зоні суб'єкти підприємницької діяльності України звільнено від її сплати при постачанні товарів у ВЕЗ "Крим", тобто, на територію окупованої півострова.

Так, в грудні 2014-лютому 2015 вивізне мито стягувалося лише з поставок чорних металів (склало 424 тисячі гривень) та насіння і плодів олійних рослин (56 тис. гривень).

Читайте також: Путін після Порошенко зробив Крим вільною економічною зоною

При цьому, як повідомляється у відповідях ДФС, за цей же період часу з території Криму на материкову Україну було переміщено товарів загальною вартістю 39 млн. 291 тисяч доларів США. Найбільші з вартості поставки припали на барвники, фарби і лаки ( 35,1 млн. дол.), продукти неорганічної хімії (на 11,2 мільйона доларів), алкогольні і безалкогольні напої (на 3,3 млн. дол.) товари групи "сіль, земля, камінь, цемент" - на 6,9 млн. дол.

Відповідь Державної фіскальної служби на запит кореспондента ZN.UA
Державна фіскальна служба

Відповідь Державної фіскальної служби на запит кореспондента ZN.UA
Державна фіскальна служба

25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон "Про створення вільної економічної зони "Крим" і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України".

З 1 січня 2015 року українські товари при ввезенні на територію окупированного Росією кримського півострова повинні обкладатися митом, заявили в митниці Криму.

Докладніше читайте в статті Валентини Самар Продаватєлі і покупанти у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".