Україна піднялася з останнього місця в глобальному рейтингу фінансової грамотності населення. Рейтинг склав проект USAID Трансформація фінансового сектора, про що повідомляється на їх сторінці в Facebook.
При цьому в попередньому рейтингу за 2018 рік за показником Індексу фінансової грамотності Україна, разом з Польщею, посідала останнє місце. Цього року Україна обійшла такі країни, як Італія, Грузія, Румунія та Чорногорія.
Згідно з дослідженням, рівень обізнаності українців про фінансові продукти наближається до середнього показника для країн Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР): 79% українців знають як мінімум про п'ять фінансових продуктів.
Однак рівень користування в Україні фінансовими послугами нижчий, ніж в країнах ОЕСР. Тільки 57% українців купували фінансові продукти протягом останніх двох років у порівнянні з 60% в 2018 році. Це значно нижче середнього рівня користування фінансовими послугами в країнах ОЕСР.
Рівень фінансової грамотності залежить від рівня доходу і освіти. Високий рівень фінансової грамотності корелює з рівнем особистих заощаджень. Грамотність жителів міст значно вище, ніж у сільській місцевості.
Про те, що в Україні дуже високе навантаження на фонд оплати праці, щоб можна було сподіватися на детінізацію ринку праці і швидке зростання зарплат, читайте в статті експерта Інституту соціально-економічної трансформації Андрія Панасюка "Як наздогнати сусідні країни за рівнем заробітних плат" на сайті ZN.UA.