У січні-вересні 2015 року українські платники податків сплатили до державного бюджету 6 390,5 млрд грн військового збору.
Як повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби України, з січня поточного року план по військовому збору був виконаний на 114,4% за індикативними показниками. Це означає, що обсяг зібраних грошей з військового збору приблизно на 14,4% більше, ніж планували.
Ставка самого збору становить 1,5% від об'єкта оподаткування. Платять фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.
Військовий податок в Україні почав діяти 3 серпня 2014 року. Спочатку передбачалося, що він буде діяти до 1 січня 2015 року, проте потім його подовжили до завершення реформи ЗСУ.
Він стягується за ставкою 1,5 відсотки з доходів фізичних осіб у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
Як писав у статті для DT.UA Ігор Ляшенкополуторапроцентный військовий збір, введений як екстрений захід для фінансування воюючої армії, плавно стає ще і збором для "відновлення зруйнованої інфраструктури східних регіонів". А відновлення, на відміну від самої війни, може тривати десятиліттями. Відновлення - це ж велике капітальне будівництво: мостів, доріг, будинків. Але і це дрібниці в порівнянні з відновленням шахт, підприємств, - ось де простір для освоєння бюджету.
Докладніше читайте в статті Країна після війни Ігоря Лященко в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".