UA / RU
Підтримати ZN.ua

З початку року трудові мігранти переказали в Україну понад 100 млрд. гривень

Обсяг переказаних в Україну коштів зростає стрімкими темпами

Іронічне, заздрісне, а часом і зневажливе ставлення до "заробітчан" - людей, які виїжджають за кордон у пошуках роботи, що оплачується вище, ніж на Батьківщині, пора докорінно переглядати: вони переказують в Україну величезні гроші. Не ховають їх в офшорах, не виводять на закордонні рахунки, а відсилають додому, таким чином роблячи внесок в українську економіку.

І обсяг переказаних в Україну коштів зростає стрімкими темпами.

Обсяг валютних переказів фізичних осіб в Україну за січень-липень 2019 року зріс на 13,2% - до 106,3 млрд грн, що за офіційним курсом становить 4,2 млрд у доларовому еквіваленті. Про це повідомляється на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства з посиланням на відповідні дані Національного банку України.
У відомстві зазначили, що зростання обсягу переказів в Україну є одним з ключових чинників зростання обсягів внутрішньої торгівлі.
"...поряд з ростом купівельної спроможності домогосподарств, помірною ціновою динамікою на споживчому ринку, суттєвим зростанням споживчих настроїв, високими темпами споживчого кредитування і зростанням споживчого імпорту непродовольчих товарів", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, у 2018 році обсяги грошових переказів в Україну збільшилися на 19% порівняно з попереднім роком і досягли 14 мільярдів доларів. З усіх грошей, перерахованих у країни Європи і Центральної Азії, чверть припадає на перекази в Україну.

Як писали для DT.UA Костянтин Швабій, доктор економічних наук, професор, Тетяна Яроцка, кандидат економічних наук, і Світлана Федчук, кандидат юридичних наук, за три останні роки обсяги переказів зросли з менш 6% ВВП до майже 11%.

Детальніше про необхідність усунення подвійного оподатковування для залучення інвестицій заробітчан в українську економіку читайте в матеріалі Костянтина Швабія, Тетяни Яроцкой і Світлани Федчук "Все, що було в Польщі, залишається в Польщі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".