UA / RU
Підтримати ZN.ua

З наступного року українці зможуть онлайн контролювати свої соцвиплати, пенсії та пенсійні накопичення – Мінсоцполітики

У Єдину інформаційну систему соціальної сфери можна буде зайти через спеціальний портал або платформу Дія.

Мінсоцполітики успішно завершило пілотування Єдиної інформаційної системи соціальної сфери в чотирьох територіальних управліннях соціального захисту населення і п'яти територіальних громадах Київської та Житомирської областей. Про це повідомила прес-служба міністерства.

Зазначається, що експлуатація системи розпочнеться 2022 року. Поступово до системи увійдуть всі види соціальних виплат – від пенсій і субсидій до виплат малозабезпеченим та допомоги з безробіття. А з часом на базі єдиного соціального реєстру буде зберігатися вся "пенсійна історія" людини, тобто інформація та документи про формування її пенсії в солідарній та обов'язковій накопичувальній пенсійних системах.

"Кожна людина, яка працює, наступного року зможе зайти у власний соціальний кабінет у Єдиному соціальному реєстрі через спеціальний портал або платформу Дія. Важливо, що в цьому кабінеті на старті роботи накопичувальної системи людина зможе вибрати пенсійний фонд, змінити його і цей вибір відразу відобразиться в ЄСР. Також у кабінеті вона зможе бачити і контролювати обсяг своїх пенсійних накопичень, сплачені внески, отриманий інвестиційний дохід, здійснені виплати", – зазначає міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Читайте також: Пенсії українців можна збільшити. Розказуємо, як

Як писало ZN.UA, те, що з пенсійним законодавством не все добре, визнає більшість політиків та експертів. Пенсіонери незадоволені низькими пенсіями, молодь, навіяна тезами про злиденність своїх майбутніх пенсій, уникає пенсійного страхування, роботодавці кричать про надмірне оподаткування. Мінфін із жахом спостерігає за зростанням дотацій Пенсійному фонду. Загалом революційна ситуація для змін. От тільки яких? Впровадження новітніх успішних практик чи чергової фінансової афери?

Детальніше про пенсії та ПФ читайте в статті Юрія Ганущака "Пенсії в Україні: чому все так погано і може бути більш прийнятним?"