UA / RU
Підтримати ZN.ua

Юристи Ради визнали законопроект про гральний бізнес неконституційним

Законопроект наділяє Комітет ВР з фінансів, податкової та митної політики правом визначати членів конкурсної комісії, яка, в свою чергу, буде обирати голову і членів Комісії з регулювання азартних ігор.

Головне юридичне управління Верховної Ради вважає, що законопроект про регулювання ринку азартних ігор №2285-д не відповідає Конституції. Як повідомляє РБК-Україна, за рамки Конституції виходить норма про створення Комісії з регулювання азартних ігор.

Законопроект наділяє Комітет ВР з фінансів, податкової та митної політики правом визначати членів конкурсної комісії, яка, в свою чергу, буде обирати голову і членів Комісії з регулювання азартних ігор. Тобто мова йде про те, що Комітет буде створювати Комісію одноосібно.

Законопроект передбачає, що голова і члени Уповноваженого органу призначаються на посаду Кабінетом Міністрів з числа кандидатів, представлених Конкурсною комісією, яка створюється при Кабінеті Міністрів. Але до складу Конкурсної комісії входять п'ять осіб за поданням комітету Верховної Ради України.

А комітети парламенту, згідно з Конституцією і законом "Про комітети Верховної Ради України", не є самостійними суб'єктами парламентського контролю. Тобто комітет Верховної Ради України не може представляти кандидатури до Конкурсної комісії з обрання Голови та членів Уповноваженого органу, вважають в Головному юридичному управлінні.

Крім цього, законопроектом передбачається створення Комісії як центрального органу виконавчої влади зі спецстатусом. Ця норма також антиконституційна, оскільки створення нових органів відноситься до компетенції уряду.

"Вважаємо, що законодавче визначення особливостей правового статусу цієї Національної комісії не випливає з конституційної моделі організації влади в Україні, по якій державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу і судову. Як відомо, Конституція України не містить підстав для розширення законом повноважень Верховної Ради за освітою законом центральних органів виконавчої влади зі спеціальним статусом", - відзначають експерти Головного юридичного управління ВР.

Як відомо, законопроект про регулювання азартного бізнесу розроблявся за участю бізнесмена Бориса Баума, при цьому він сам претендує на пост голови нової Комісії.

У зв'язку з цим Національне агентство з питань запобігання корупції проведе експертизу законопроекту, що тягне за собою припинення розгляду законопроекту до 10 днів.