UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз втратить 250 млн євро через запровадження Україною мит на іномарки

В ЄС підрахували свої збитки від введення Києвом спецмит на імпорт нових автомобілів, і продовжують переконувати Україну скасувати цю міру.

Євросоюз оцінює свої збитки від введення Україною спеціальних мит на імпортні автомобілі у 250 млн євро.

Про це повідомив торговельний представник ЄС Джон Кленсі у відповідь на запит Forbes.

"Обсяг торгівлі з ЄС, який опиниться під ударом через введення Україною імпортних мит на автомобілі, складає 250 млн євро. У стільки сьогодні оцінюється річний обсяг імпорту з ЄС автомобілів в Україну", - йдеться у відповіді.

При цьому в ЄС знову запевнили, що поки не збираються вводити проти України відповідні санкції.

"ЄС продовжує діалог з Україною, націлений на переконання країни скасувати цю міру, яка порушує зобов'язання України в СОТ. ЄС не практикує односторонні заходи захисту, він діє в рамках правил СОТ", - зазначив Кленсі.

Як раніше повідомлялося, Туреччина оцінила збитки від підвищення Україною мита на імпорт нових авто в 6,2 млн доларів і вирішила компенсувати цю суму шляхом введення 23%-вого податку на імпорт українських горіхів. Рішення про це, як очікується, буде прийнято на засіданні ради з торгівлі товарами СОТ 11 липня.

Не виключено, що інші незадоволені члени СОТ можуть вжити аналогічні заходи, причому набагато більш серйозні. Однак у ЄС кажуть, що поки що сподіваються на врегулювання проблеми в рамках переговорів.

Нагадаємо, з 13 квітня в Україні почали діяти спецмита на імпорт у країну нових легкових автомобілів з об'ємом двигуна 1000-1500 куб. см у розмірі 6,46% і 1500-2200 куб. см - 12,95% незалежно від країни походження та експорту. Податок буде діяти протягом трьох років.

Стурбованість введеними обмеженнями висловили ЄС і цілий ряд країн, серед яких США, Південна Корея, Японія і Туреччина.

Згідно з правилами СОТ, країни-члени організації можуть вводити додаткові мита в цілях захисту, якщо існує загроза серйозного збитку для виробників від різкого збільшення імпорту. Але є суворі норми щодо використання цієї можливості, і Україну звинувачують в їх ігноруванні. !zn

Читайте також:

У Кабміні передбачили загибель СОТ через скандал з переглядом мит

Українські імпортери в знак протесту проти спецмит припинили ввезення автомобілів

СОТ закликала Україну відмовитися від ідеї перегляду мит

В Україні почали діяти спецмита на іномарки