UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз почав "війну тарифів" з Китаєм через сонячні батареї

Китай зараз контролює до 80% європейського ринку сонячних батарей, що "коштує" європейській промисловості понад 20 тисяч робочих місць.

3. Пекін у відповідь вже оголосив про введення власних митних тарифів проти імпортованих з Європи хімічних сполук, зокрема, що використовуються для виробництва сонячних батарей.

Оголосивши цю міру, єврокомісар з торгівлі Карел Де Гюхт дав зрозуміти, що вона зроблена для захисту європейських виробників сонячних батарей.

"Китай зараз контролює до 80% європейського ринку сонячних батарей, що коштує європейській промисловості в понад 20 тисяч робочих місць", - підкреслив він.

"Тепер ми повинні досягти з Китаєм взаємоприйнятної угоди, яка дозволить виправити заподіяну європейській промисловості шкоду, - сказав єврокомісар. - Китай просто виробляє занадто багато сонячних батарей - в півтора рази більше, ніж потрібно всьому світу".

За його словами, за підсумками дев'ятимісячного антидемпінгового розслідування "Єврокомісія сьогодні одноголосно прийняла рішення про поетапне введення антидемпінгового тарифу на китайські сонячні батареї". "На першій стадії - з 6 червня по 6 серпня, буде діяти проміжний тариф у 11,8%, після 6 серпня набуде чинності повний тариф у 47, 6%", - повідомив він.

Де Гюхт підкреслив, що якщо переговори з Пекіном до кінця року не дозволять досягти угоди Єврокомісія буде приймати рішення про запровадження постійно чинного торгового тарифу щодо китайських сонячних батарей.

У 2011 році обсяг китайського експорту сонячних батарей в ЄС, за даними ЄК, склав 21 мільярд євро. Незважаючи на зростання використання сонячної енергії в Європі, такі масштаби продажів загрожують серйозними втратами високотехнологічним європейським виробникам.

Брюссель і Пекін звинувачують один одного в незаконному державному субсидуванні даної сфери та продажі "нижче собівартості". Світовий ринок сонячних батарей ще до кінця не сформувався, тому позиції, які фірми різних країн світу займуть на ньому в найближчі роки, можуть визначити його структуру на десятиліття. !zn

Читайте також:

Архіпелаг Токелау першим у світі повністю перейшов на енергію сонця

Німеччина виробила чверть електроенергії з відновлюваних джерел

Сонячна енергетика складе конкуренцію викопному паливу вже через 10 років