Європейський Союз буде прагнути до диверсифікації джерел, маршрутів поставок і постачальників енергії, особливо газу.
Такі положення закріплені у новій зовнішньополітичній стратегії ЄС, яка опублікована у вівторок.
У ньому підкреслюється, що, формуючи Енергетичний союз, країни ЄС будуть зміцнювати відносини з надійними энергопроизводящими і транзитними країнами в усьому світі, створювати інфраструктуру, що дозволяє отримувати енергію на європейському ринку з різних джерел.
"Тим не менш, інфраструктурні угоди з третіми країнами можуть надавати різний вплив на безпеку поставок всередині союзу або порушити функціонування внутрішнього енергетичного ринку. Тому такі угоди повинні бути прозорими і будь-яка нова інфраструктура повинна повністю відповідати чинному законодавству ЄС, у тому числі Третього енергетичного пакету", - вказують автори стратегії.
Енергетичний союз зосередиться на стійкій енергетиці та енергоефективності, буде розвивати реверсні потоки і сполучні енергопроводи, інфраструктуру зберігання зрідженого природного газу (СПГ).
Як відомо, офіційною позицією Брюсселя залишається пріоритет зниження енергетичної залежності ЄС від РФ. ЄС затвердив постанову про "енергетичної дипломатії", згідно з яким приступає до створення умов для переформатування енергетичних відносин з РФ.
Зокрема, Євросоюз вирішив спрямувати зусилля на підтримку альтернативних газопроводів, таких, як Південний газовий коридор.