UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єврокомісія: рішення про транш в 600 мільйонів євро для України остаточне

До питання про скасування заборони на експорт круглого лісу повернуться вже при видачі наступного траншу.

Рішення Європейської комісії про надання Україні другого траншу макрофінансової допомоги остаточно затверджено, незважаючи на неврегульоване питання про скасування заборони на експорт лісу-кругляка. Про це заявив віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс в інтерв'ю УНІАН.

"Рішення щодо другого траншу прийнято. Якщо ви хочете, воно є остаточним. Україна може розраховувати на другий транш у розмірі 600 млн євро. Це вирішено", - сказав Домбровскіс.

При цьому він пояснив, чому Єврокомісія схвалила виділення траншу без виконання Україною умови скасувати заборону на експорт круглого лісу.

"У вирішенні питання про скасування заборони на експорт лісу вже є певний прогрес – відповідний законопроект був зареєстрований у парламенті. У ЄС є простір для маневру, і коли ми бачимо, що є значний прогрес у всіх сферах, то питання, робота над яким триває, не може бути причиною, по якій би ми не виділили цей транш", - зазначив віце-президент ЄК.

Однак Домбровскіс доповнив, що ця умова не зникло з Меморандуму про взаєморозуміння, сторони повинні повернутися до нього в контексті третього траншу.

"Важливо відзначити, що програма макрофінансової допомоги має дуже широкі умови, що містяться в додатку до МПО, і ми бачили, що Україна виконує їх, практично, у всіх сферах. Дійсно, одним невирішеним питанням залишається заборона на експорт лісоматеріалів", - сказав він.

Читайте також: НБУ перегляне макроекономічні прогнози у зв'язку з блокадою ОРДЛО та відтермінуванням траншу МВФ

Раніше повідомлялося, що Мінгареллі повідомив про те, що другий транш макроекономічної допомоги буде виділено Україні протягом найближчих тижнів.

Нагадаємо, Єврокомісія ще в липні 2015 року виділила Україні макрофинансову допомогу ЄС на загальну суму 1,8 млрд євро, надходження коштів розбито на три транші кожен за 600 млн євро. Україна отримала лише перший транш.

Одним з проблемних питань для подальших траншів була вимога ЄС зняти заборону на експорт деревини з України.

Як писало ZN.UA, українська деревообробка опинилася на перехресті власних інтересів і євроінтеграцією України. Так, ЄС виступає проти закону України, яким запроваджено мораторій на експорт круглого лісу, оскільки він порушує угоду про асоціацію з ЄС. Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає можливим компроміс щодо мораторію на вивіз круглого лісу.

Разом з тим, як пише кандидат економічних наук, експерт CMD-Ukraine Ігор Гужва, збереження мораторію на експорт лісу дозволить збільшити ВВП України на $ 100 млн. При цьому обсяг ефективного перерозподілу доходів у національній економіці на користь деревообробної промисловості повинен скласти 45,3 млн доларів США.

Крім того, директор ДП "Укрпромзовнішекспертиза" Володимир Власюк зазначає, що переробка в Україні кругляка, який йшов на експорт, створить 100 тисяч робочих місць.

Читайте про вплив мораторію на експорт лісу на українську економіку в статті Ігоря Гужви "#безлес comeback, або Чому в уряді не можуть знайти компроміс щодо мораторію на експорт лісу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".