UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єврокомісар з енергетики відкидає концепцію енергетичного союзу

Комісар ЄС з енергетики проти централізованої закупівлі у Росії енергоносіїв для всієї Європи, але за об'єднання трубопроводів. Для України ціна у 350-380 доларів за тисячу кубометрів газу здається йому прийнятною, але ніяк не 485 доларів.

У бесіді з кореспондентом Frankfurter Allgemeine комісар ЄС з енергетики 3 концепцію європейського енергетичного союзу, який централізовано купував би у Росії енергоносії для всіх країн ЄС, назвавши таку схему "проблематичною з правової, так і з політичної точок зору". Комісар повідомив, що у червні на саміті голів урядів і держав ЄС планує представити власну концепцію гарантування енергетичної безпеки.

Еттінгер заявив, що є й інші способи зниження залежності від російського газу: у першу чергу слід привести до ладу систему європейських трубопроводів, щоб паливо можна було безперешкодно перекачувати між державами. У результаті ринок сам вирівняє ціни "і Росія більше не зможе стравлювати країни між собою", відтворює думку Еттінгера Frankfurter Allgemeine.

Окрім того, Еттінгер вважає необхідним будівництво терміналу з прийому зрідженого газу і збільшення газових резервів ЄС з нинішніх передбачуваних 30 холодних зимових днів до 50-60. Нарешті, він не бачить перешкод для вироблення "міждержавних рамкових договорів на постачання російського газу" - в цьому процесі його відомство "могло б зіграти провідну роль" (формулювання газети).

Однак і цим, з точки зору комісара, не обмежується інструментарій ЄС у справі "обмеження ринкового панування "Газпрому" і, отже, Росії", йдеться у статті. Він планує пустити в хід проти "Газпрому" правові норми, що регламентують в ЄС конкурентну боротьбу. За його словами, є виразні ознаки того, що концерн зловживає своїм монопольним становищем - наприклад, закріплюючи в договорах заборону на перепродаж газу третім державам. "Хто буде так ігнорувати наші законодавчі норми, у того з нами будуть проблеми", - пригрозив Еттінгер.

Чиновник заявив, що готовий і надалі відігравати роль посередника у газових суперечках між Росією і Україною. Він розповів, що розраховує вирішити всі питання до кінця поточного місяця, для чого заплановано зустрічі з російською і українською сторонами. Київ він закликав сплатити виставлені рахунки. Ціна в 350-380 доларів за тисячу кубометрів здається йому прийнятною, бо відповідає чинним розцінкам для ЄС. Що стосується заявленої "Газпромом" ціни 485 доларів, то її Еттінгер вважає "необґрунтованою", як і довід, що у зв'язку з приєднанням Криму до Росії відпали підстави для надання Україні знижки. !zn

Читайте також:

Європа має намір до 2020 року скоротити закупівлі російського газу на чверть

Польща пропонує Євросоюзу спільно закуповувати газ у Росії