UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єврогрупа схвалила антикризові заходи для допомоги економіці на € 500 млрд

Країни ЄС досягли угоди про заходи щодо підтримки економіки.

У Єврогрупи домовилися про новий пакет фінансових заходів із подолання кризи, викликаної поширенням коронавірусної інфекції. Кошти виділять на підтримку бізнесу, боротьбу з безробіттям, а також постраждалим країнам, передає Reuters.

Країни ЄС досягли угоди про заходи щодо підтримки економіки на тлі епідемії нового коронавірусу. Про це на прес-конференції в четвер заявив президент Єврогрупи Маріо Сентену.

"Ми витратили на дискусії шістнадцять з половиною годин, але ми це зробили", - сказав Сентену за підсумками відеоконференції Єврогрупи. Дискусія велася в розширеному складі, в ній взяли участь міністри фінансів країн, що не входять у валютний союз.

Як зазначив Сентену, міністри схвалили надання постраждалим від кризи країнам кредитної підтримки на суму близько € 240 млрд. Ці гроші будуть виділені з Європейського стабілізаційного механізму (ESM) - фонду фінансової підтримки країн єврозони. Ці кошти повинні бути витрачені на охорону здоров'я.

"Кредитна лінія буде доступною до моменту закінчення кризи", - йдеться в тексті угоди, схваленої міністрами за підсумками відеоконференції.

Крім кредитів ESM Єврогрупа затвердила і інші заходи для допомоги країнам під час епідемії:

Міністри Єврогрупи також заявили про готовність обговорювати створення спеціального фонду для відновлення економік ЄС після кризи. "Ми повинні почати знімати обмеження з наших економік, коли це буде можливо, але ми повинні робити це дуже акуратно, щоб потім почати процес відновлення", - сказав Сентену. Раніше про намір зняти обмеження на роботу торгових точок заявила влада Австрії та Чехії.

Для порятунку європейської економіки були задіяні не тільки бюджетні, а й грошово-кредитні заходи. Раніше Європейський центральний банк (ЄЦБ) оголосив про запуск рекордної за масштабом програми покупки облігацій - на суму 750 млрд євро. В її рамках будуть купуватися як державні, так і корпоративні папери. Мета інтервенції ЄЦБ - надати підтримку фінансовій сфері і стабілізувати ринок держборгу країн Південної Європи.

В цілому ВВП єврозони в 2020 році може скоротитися на 6% в річному вираженні, йдеться в опублікована вчора, 22 березня доповіді британського Центру економічних і бізнес-досліджень (Centre for Economics and Business Research). Однак у четвер, 9 квітня, аналітики рейтингового агентства Moody's представили огляд, в якому прогнозували, що ВВП єврозони скоротитися за підсумками цього року на 2,2%.

Читайте також: ЄС може продовжити заборону на в'їзд до 15 травня через пандемію коронавірусу

Нагадаємо, що останніми днями в деяких країнах спостерігається спад епідемії коронавірусу, що стало причиною для рішення місцевої влади послабити карантинні заходи. Та Всесвітня організація охорони здоров'я закликає не робити поспішних рішень та порівнює такі вказівки адміністрацій з недолікованими хворобами.