UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євродепутат побачив, як Україна сама без Росії втілює ідею Путіна

Заступник голови комітету з міжнародної торгівлі ЄП висловлює жаль, що "ця гарна ідея" про "єдиний економічний простір від Лісабона до Владивостока" після того, як була заявлена російським президентом ще в 2010 році, не перейшла від слів до конкретних дій.

Україна, створюючи зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, реалізовує ідею президента Росії Володимира Путіна про єдиний економічний простір від Лісабона, але не до Владивостока, а до Луганська.

Про це заявив заступник голови комітету Європейського парламенту з питань міжнародної торгівлі, депутат Павло Залевський (Pawel Zalewski).

Євродепутат шкодує, що "ця гарна ідея", будучи озвученою російським президентом ще у листопаді 2010 року, так і не перейшла від слів до конкретних дій.

"Включити Росію у спільний економічний простір і навіть у спільний ринок з ЄС - це була дуже хороша ідея, яку я підтримував. І Україна, підписавши Угоду про асоціацію, включаючи глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі, буде частиною цього єдиного економічного простору. Але що стосовно Росії? Чому Кремль хоче виключити росіян з центру економічного світу? Це - питання", - сказав він в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

ТАКОЖ: Путін мріє про Митний союз від Атлантики до Тихого океану

"Я вважаю, що це Кремль не хоче розвивати єдиний економічний простір, який після імплементації Угоди про асоціацію з Україною буде простягатися від Лісабона до Луганська, і це Кремль не хоче розвинути його від Луганська до Владивостока. Але це Україна, яка хоче мати загальний європейський ринок від Лісабона до Луганська", - висловив переконання Залевський.

За словами європейського політика, після озвученої главою російської держави ідеї з боку Москви не надійшло жодних пропозицій. "Я сприймаю пана Путіна серйозно, і не хотілося б бачити його слова тільки як частину гри. На той момент я відреагував дуже позитивно, але, на жаль, ми не бачили жодних конкретних пропозицій", - констатував він.

Заступник голови комітету зазначив, що після приєднання Росії до СОТ Брюссель та Москва почали переговори про нову Угоду про партнерство і співпрацю. "Насправді переговори заблоковано, Кремль розвиває свій власний проект, абсолютно відмінний від європейських стандартів. Розуміючи це, ми не можемо серйозно ставитися до цієї пропозиції. Це означає, що сказане - несерйозне і тільки слова, бо факти демонструють абсолютно протилежне. Сьогодні немає ніяких сигналів про те, що пан Путін серйозно думає про єдиний економічний простір, і це викликає жаль", - пояснив П.Залевський.

При цьому депутат Європарламенту конкретизував, що ринок Європейського Союзу, який включає в себе 28 країн, засновано на загальних стандартах, загальних правилах і політиці. "Тому якщо Путін хотів створити спільний економічний простір і, як я розумію, спільний ринок, він мав робити так, як це робить Україна, приймаючи стандарти ЄС. Проблема полягає в тому, що ця ідея Путіна не співвідноситься з реальністю, бо він не хоче, як це роблять українці, прийняти існуючі в ЄС стандарти, навпаки, він створює свої власні стандарти, стандарти Митного Союзу", - говорить політик.

П.Залевський підкреслив, що після імплементації глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі Україна буде частиною ЄС, не тільки політично, але й економічно. "Як Норвегія, яка є частиною загального європейського простору. Таким чином, в України будуть однакові з Норвегією стандарти", - говорить заступник торгового комітету.

Окрім того, він нагадав, що в даний час ЄС веде переговори зі США про Транс-Атлантичну торгівлю та інвестиційне партнерство (TTAP). "Це займе час. TTAP буде першим кроком до створення рамок для подальших переговорів. Може, це займе два роки, може, три, але ми отримаємо цю угоду і почнемо будувати загальний Транс-Атлантичний ринок і Україна буде його частиною", - впевнений Залевський. !zn

Читайте також:

ЄС готує відповідні заходи проти Росії через тиск на Україну

Економічний союз Росії, Білорусі і Казахстану хоче створити з ЄС єдиний транзитний простір

Путін вважає, що Янукович був надто "емоційний", коли відмовився від вступу до Митного союзу

Путін вимагає активніше піарити Митний союз на міжнародному рівні